Potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych w Krośnie. Poszkodowany trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.
Służby ratunkowe pracują na miejscu wypadku do którego doszło w piątek (23 września) po godzinie 22:00 w Krośnie na ulicy Piłsudskiego. Kierująca samochodem osobowym potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyznę.

potrącenie pieszego w Krośnie

Poszkodowany trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia pracują strażacy, załoga karetki pogotowia oraz patrol policji, który będzie wyjaśniał dokładne okoliczności wypadku.

[AKTUALIZACJA]


- Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca toyotą, 66-letnia krośnianka, jadąc w kierunku ul. Krakowskiej, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 19-latka. Młody mieszkaniec powiatu brzozowskiego z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Zarówno kierująca jak i poszkodowany pieszy zostali przebadani na zawartość alkoholu. Oboje byli trzeźwi. Trwa postępowanie, które pozwoli wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia - przekazał podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

~Marek

28-09-2022 23:39 11 15

Przepisy przepisami, ale fakt że tak durne przejście dla pieszych na szczycie zakrętu w ogóle istnieje to już nieporozumienie. To przejście powinno zostać zlikwidowane.
Odpowiedz

~Giorgio

28-09-2022 18:42 12 15

Czy zauważyli Państwo że najwięcej poszkodowanych na przejsciach to młodzi i bardzo młodzi ludzie? Włażą jak swięte krowy, nawet głowy nie odwróci. Młody sprytny człowiek idzie szybkim ,zdecydowanym krokiem i nagle zwrot i jest przed maską. Kiedyś taki może siądzie za kierownicą to może coś zrozumie. Kierowcy tak nie łażą bo myślą jak kierowcy.
Odpowiedz

~dziadek

28-09-2022 10:00 9 10

Pieszy przechodzący na pasach ma pierwszeństwo i wszystko w tym temacie. Tak jest w całym świecie, nawet tam gdzie nie rządzi PiS. Natomiast ja mam jedną zasadę którą zawszę stosuję, otóż czekam aż samochód się zatrzyma i wtedy przechodzę, jednak nadal obserwując obydwie strony jezdni.
Odpowiedz

~SOMGORSI

26-09-2022 18:49 11 23

Ma pierwszeństwo czy nie, ale ostrożność trzeba zachować , a nie jak święte krowy włazić na pasy. Przepis z pierwszeństwem dla pieszych wygląda tak jakby samochód miał pierwszeństwo przed pociągiem. No ale jaki kraj takie przepisy.
Odpowiedz

~Oszołom

26-09-2022 13:26 20 10

W całej Europie pieszy ma pierwszeństwo.
Odpowiedz

~szeryf

24-09-2022 13:24 15 20

Coraz więcej potrąceń pieszych na przejściach po pisowskich zmianach przepisów. Ale propaganda musi iść w świat, że nowe przePiSy poprawiły stan bezpieczeństwa, a tak po prawdzie jest odwrotnie. Teraz wielu pieszych nawet nie zwraca uwagi czy jedzie pojazd i z odwrócona głową lub telefonem przy uchu wchodzi na przejście. Auta nie zatrzyma się na trzech czy pięciu metrach.
Odpowiedz

~Gibalski

24-09-2022 09:39 12 16

Potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu to dla kierowcy niemiłe konsekwencje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.