Prywatna Szkoła Wokalno-Aktorska w Krośnie oraz Podkarpackie Biuro Koncertowe zapraszają na inauguracyjny koncert w sali kameralnej "Scena 1 piętro" w Domu Nauczyciela w Krośnie przy ul. Łukasiewicza 63.
Marek Wiatr, artysta, śpiewak operowy od ponad 26 lat w Domu Nauczyciela w Krośnie prowadzi Prywatną Szkołę Wokalno-Aktorską. Postanowił również stworzyć w tym miejscu salę kameralną i nazwać ją "Scena 1 piętro". Od dłuższego czasu nosił się z zamiarem stworzenia sceny kameralnej, na której wystawiać będzie można małe formy teatralne, organizować koncerty operetkowe, muzyki żydowskiej czy muzyki jazzowej.

Istnieją w Polsce podobne sale kameralne cieszące się dużym powodzeniem jak na przykład Klub Muzyczny "Owczarnia" w Szczawnicy. Wielu miłośników choćby poezji śpiewanej z Krosna i okolicy jeździ właśnie tam na koncerty. Wykorzystując moje kontakty z wieloma artystami, mam nadzieję, że uda mi się zaprosić ich do współpracy, a występy staną się cykliczne - mówi Marek Wiatr.

Przygotowana jest scenografia, na którą złoży się kilka obrazów inspirowanych sztuką współczesną.

Na inauguracje zaplanował koncert z udziałem artystów krakowskiej "Piwnicy pod baranami’, który cieszy się zawsze wielkim powodzeniem wśród widzów. Odbędzie się on w niedzielę, 23 października o godz. 18.00.

- Moim zamiarem jest również promocja utalentowanej młodzieży z naszego regionu. Może kontakt ze sztuką przez duże "S" nakłoni ich do wybrania drogi artystycznej - dodaje Marek Wiatr.

Plakat

~Ciekaw

26-09-2022 13:50 7 6

Ile może zarobić pianista akompaniator i na jakich warunkach?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.