Przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie można otrzymać sadzonki drzew w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY.
Trwa czwarta ogólnopolska akcja #sadziMy - czyli drzewko dla każdego, do której dołączyła także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

Dziś i jutro można odwiedzić leśników i otrzymać darmowe sadzonki drzew. Pierwsi chętni pojawili się jeszcze przed godz. 9, od której akcja rozdawania oficjalnie się rozpoczała.

Leśnicy w całej Polsce przygotowali milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. W Krośnie można odebrać do 10 sadzonek sosny, buka, jodły, wiązu czy świerka.

- Ważne, aby posadzić te sadzonki w miejscu, które gwarantuje, że będą rosły - mówi Edward Marszałek, rzecznik RDLP w Krośnie. Do każdego "zestawu" sadzonek dodawana jest instrukcja jak je prawidłowo posadzić.~Obserwator

01-10-2022 06:07 6 5

Najpierw Krosno pokrywacie wszędzie betonem i kamieniem , że deszczówka tworzy baseny kąpielowe, a teraz kasa idzie na sadzonki drzew???? Myślenie bardzo ekologiczne, a wręcz ekonomiczne. Brawo dla zarządzających... Czyżby wybory się zbliżały??? Niestety, komuna nadal stąd nie wyparowała, wręcz rozkwita w pełnej krasie. Obawiam się, że nawet nowe drzewka nie poradzą sobie z tak zatrutym klimatem tego miasta.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.