MKS Krosno rozpoczyna akcję "Bezpieczne podróżowanie MKS-em". Jej celem jest uświadomienie pasażerom komunikacji miejskiej, że w czasie jazdy trzeba trzymać się poręczy.
W autobusach MKS Krosno pojawiają się nalepki z hasłem "Trzymaj się poręczy! Dojedziesz bezpiecznie" informujące, jak pasażerowie powinni zachowywać się podczas podróżowania autobusem.

O trzymanie się poręczy i uchwytów podczas jazdy apelują kierowcy autobusów, którzy niejednokrotnie są zmuszeni gwałtowanie zahamować lub wykonać jakiś manewr. Trzymanie się poręczy zdecydowanie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pasażerów i komfort jazdy.

Naklejki "Trzymaj się poręczy" mają też przypomnieć pasażerom, że zgodnie z zasadami i regulaminem korzystania z komunikacji miejskiej, w trakcie jazdy mają oni obowiązek trzymać się poręczy, a gdy w pojeździe są wolne miejsca siedzące, powinni z nich skorzystać.

~Zatroskany

03-10-2022 08:53 29 28

To może być trudne do zrealizowania, jako że większość pasażerów korzysta z telefonów komórkowych, w każdej możliwej chwili. Najbardziej może być to niebezpieczne, dla pasażerów odbywającymi podróż w pozycji stojącej. Nie byłbym zdziwiony, gdy by w niedługim czasie zabroniono używania tych telefonów, dla podróżujących właśnie w pozycji stojącej.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.