Koncert zespołu jazzu tradycyjnego Slavia Dixieland Band poświęcony pamięci Romana Syrka w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.
Od 13 września trwa Podkarpacka Jesień Jazzowa. W programie zaplanowano czternaście koncertów w różnych częściach naszego województwa. Jedn z nich odbędzie się 23 października (niedziela) o godz. 17.00 w Dzielnicowym Domu Ludowym Białobrzegi w Krośnie przy ul. Kopernika 17, a wystąpi Slavia Dixieland Band. Koncert będzie poświęcony pamięci Romana Syrka. Wstęp wolny.

W skład krośnieńskiego zespołu jazzu tradycyjnego Slavia Dixieland Band wchodzą nauczyciele, absolwenci szkół muzycznych, a także muzycy dawniej związani z nieistniejącym już big bandem o nazwie "Vitro Band". Specjalnością Slavia Dixieland Band jest radosny jazz w stylu dixie oraz swing.

Zespół występował w różnych konfiguracjach personalnych między innymi z grającym gościnnie, zmarłym w grudniu 2021 roku, wybitnym puzonistą i akordeonistą Romanem Syrkiem.

Od 2019 roku formacja o nazwie Slavia Dixieland Band działa w Krośnie w składzie:
Beata Oliwa - wokal
Michał Golenia - fortepian, aranżacje, kierownik zespołu
Jan Prajsnar - trąbka
Dominik Banaś - klarnet
Wojciech Posadzki - saksofon altowy
Jakub Wojtowicz - puzon
Zachariasz Jupowicz - gitara basowa
Adam Zajdel - banjo, gitara akustyczna
Andrzej Wais - perkusja

plakat Podkarpacka jesień jezzowa w Krośnie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.