Wystawę prac, mieszkającego i tworzącego w Krośnie Jerzego Figury można oglądać w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie. Malarstwo jest jego ogromną pasją.
Wernisaż wystawy w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie odbył się w sobotę, 8 października.

- Tematyka prac, którą obejrzymy na wystawie obejmuje pejzaż, architekturę oraz kompozycje abstrakcyjne. Autor obrazów pracuje głównie w technice olejnej i akrylowej. Obrazy malowane szerokim pędzlem, a także szpachlą, posiadają bogatą paletę barw, fakturę, oddają klimat i nastrój uwiecznionych miejsc - powiedziała Agnieszka Adamska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie otwierając wernisaż.

Malarstwo Jerzego Figury w Brzozowie

Jerzy Figura ma w swoim dorobku sześć wystaw indywidualnych, był uczestnikiem wielu międzynarodowych plenerów, sympozjów artystycznych i wystaw zbiorowych. Chętnie wspiera swoimi pracami aukcje charytatywne. Jego prace znajdują się w zbiorach, galeriach organizatorów plenerów i sympozjów artystycznych w kraju i za granicą.

Tak o twórczości Jerzego Figury napisał Marek Burdzy z BWA w Krośnie: Malarstwo jest dla Jerzego odskocznią od świata zewnętrznego. Gdy maluje spełnia się twórczo. Na swoje obrazy z łatwością przenosi uczucia, emocje, przeżycia przemyślenia. Lubi tworzyć cykle, w których przeplata się konkretna myśl lub jest jakaś jej kontynuacja.

Malarstwo Jerzego Figury w Brzozowie

Wernisaż odbył się w dzień 65. urodzin pana Jerzego, nie zabrakło więc tradycyjnego "Sto lat". Wiersze z okazji wystawy przygotowały poetki Dorota Długosz i Agnieszka Mrozek, a z mini koncertem wystąpili młodzi utalentowani artyści. Na skrzypcach zagrał Dominik Oleniacz, uczeń V klasy Szkoły Muzycznej w Dydni, laureat wielu konkursów skrzypcowych oraz wokalistka Amelia Sowińska, również laureatka wielu konkursów ogólnopolskich.

W wernisażu wzięli udział między innymi rodzina, przyjaciele, znajomi, artyści, a także przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit i zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.