W Barwinku uroczyście podpisana została umowa na realizację drogi ekspresowej S19 Via Carpatia na odcinku Dukla - Barwinek (granica państwa).
Drogę ekspresową Via Carpatia na odcinku Dukla - Barwinek (granica państwa) zrealizuje firma Polaqua, a wartość kontraktu to ponad 1,5 mld zł. Nowa trasa będzie ponad 18-kilometrową dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach z zatokami awaryjnymi.

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce dziś (10.10) na parkingu obok budynków nieistniejącego już przejścia granicznego Barwinek - Vysny Komarnik.

Umowę, w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marka Webera i II Wicewojewody Podkarpackiego Radosława Wiatra, podpisał dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie Bogdan Tarnawski i jego zastępca Wiesław Sowa, a ze strony wykonawcy, Marek Sobiecki z firmy Polaqua. Towarzyszyli im m.in. posłowie Piotr Babinetz i Piotr Uruski, starosta krośnieński Jan Pelczar, przewodniczący sejmiku podkarpackiego Jerzy Borcz i burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

Podpisaniu umowy

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, w systemie Projektuj i buduj.

W ramach zadania wybudowany zostanie węzeł drogowy Barwinek zlokalizowany w miejscu połączenia S19 z istniejącą DK19. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie. W ciągu trasy głównej będzie to 15 estakad. Najdłuższa będzie miała ok. 1,1 km i rozpięta będzie nad doliną na filarach o wysokości ok. 35 m od poziomu terenu. Powstanie również dziesięć mostów, sześć wiaduktów drogowych, sześć przejść dla zwierząt (cztery dla zwierząt małych, jedno dla zwierząt średnich, jedno dla zwierząt dużych), a także szereg obiektów w ciągu dodatkowych jezdni. Powstaną również cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.

Planuje się, że prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostaną ukończone w ciągu maksymalnie 42 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych (tj. od 1 grudnia do 31 marca, liczonych jako cztery miesiące) w czasie robót budowlanych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.