W Zespole Szkół w Iwoniczu zorganizowane zostały powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone ze sportowym podsumowaniem roku szkolnego 2021/2022.
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dzisiaj (12 października) w Zespole Szkół w Iwoniczu.

Tradycyjnie już z tej okazji, starosta krośnieński Jan Pelczar wręczył nagrody dla nauczycieli, a uczniowie otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie.

powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe w Iwoniczu

W tym roku starosta nagrodził 13 nauczycieli osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a w gronie wyróżnionych znaleźli się: Ada Barańska (Poradnia PP nr 1 w Krośnie), Marta Górka (LO w Jedliczu), Wiesława Hićkiewicz (DWDz w Rymanowie-Zdroju), Magdalena Jacek (ZSGH w Iwoniczu-Zdroju), Agnieszka Kasprzy-Sowa (ZSGH w Iwoniczu-Zdroju), Mariusz Kielar (ZS w Jedliczu), Krystyna Kubit (ZS w Iwoniczu), Marta Kuc-Jagiełło (PPP w Miejscu Piastowym), Ewa Machowska (LO w Jedliczu), Iwona Pytel (ZS w Iwoniczu), Marek Rygiel (ZS w Iwoniczu), Bożena Zajdel (PPP w Miejscu Piastowym), Paweł Zygmunt (ZS w Iwoniczu).

Starosta Jan Pelczar złożył też gratulacje Teresie Łożańskiej, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju, która otrzymała Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe w Iwoniczu

W ubiegłym roku szkolnym 52 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieński uzyskało znaczące osiągnięcia w nauce, w konkursach, olimpiadach oraz w zmaganiach sportowych. Otrzymali oni stypendia starosty Krośnieńskiego.

Z LO im. Marii Konopnickiej w Jedliczu stypendia otrzymało 11 uczniów: Aleksandra Bryś, Patrycja Guzik, Gabriela Lorens, Katarzyna Majcher, Wiktor Misiołek, Klaudia Pazdra, Jakub Półchłopek, Julia Sajdak, Gabriela Szymbara, Pola Urbanek, Julia Winiarz.

Z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju stypendia otrzymało 18 osób: Julia Bogaczyk, Kamila Boroń, Wiktoria Cysarz, Kamila Gierlach, Emilia Hejnar, Paulina Izdebska, Paulina Kreżel, Seweryn Lichoń, Zuzanna Lorens, Nikolas Nowak, Gabriela Niezgodzka, Agnieszka Solon, Emilia Trybus, Weronika Władyka, Klara Wolanin, Bartosz Wrona, Patrycja Zając, Kamila Zajdel.

Z ZS w Iwoniczu stypendia otrzymali: Mateusz Bek, Anna Birbicz, Paweł Gonet, Maciej Gosztyła, Kinga Kasza, Klaudia Koper, Bartłomiej Korzec, Mateusz Krzysik, Barbara Kułak, Joanna Kwas, Sandra Łagosz, Piotr Łuszcz, Jakub Magusiak, Wiktoria Oleniacz, Kamil Peszko, Filip Płodzień, Konrad Rodzinka, Dawid Sikorski, Mateusz Skrzęta, Rafał Tokarz, Konrad Wajs, Kacper Władyka, Kacper Zajdel.

Dzień Edukacji Narodowej prowadziła Ewa Bukowiecka.

powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe w Iwoniczu

W drugiej części spotkania odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu krośnieńskiego roku szkolnego 2021/2022. Prowadził ją Tomasz Staroń, wiceprezes powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

- Młodzi zawodnicy rywalizowali w zawodach dla szkół podstawowych organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz zawody dla szkół ponadpodstawowych organizowane w ramach Licealiady - powiedział Tomasz Staroń.

Łącznie odbyły się 33 zawody, w których uczestniczyło około 1300 zawodniczek i zawodników. Szkoły z powiatu krośnieńskiego zdobyły 13 medali drużynowo i 4 indywidualnie.

powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe w Iwoniczu

W klasyfikacji powiatów powiat krośnieński uplasował się na 4 miejscu w województwie (na 25 powiatów) w przypadku szkół podstawowych i na 12 miejscu w przypadku szkół ponadpodstawowych.

Klasyfikacja szkół podstawowych w powiecie krośnieńskim
1. SP Jedlicze (5 miejsce w województwie)
2. SP Lubatowa (10 miejsce w województwie)
3. SP Odrzykoń (50 miejsce w województwie)

Klasyfikacja szkół ponadpodstawowych w powiecie krośnieńskim
1. ZS Iwonicz (35 miejsce w województwie)
2. MZSP w Miejscu Piastowym (39 miejsce w województwie)
3. LO Jedlicze (50 miejsce w województwie)

Najlepsze szkoły otrzymały puchary, dyplomy oraz talony na zakup sprzętu sportowego.

W spotkaniu w Iwoniczu wzięli udział między innymi: radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, starosta krośnieński Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, wiceprzewodniczący rady Zygmunt Ginalski i Stanisław Kenar, radni powiatowi Maria Parylak i Piotr Bril, burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj oraz dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju Dorota Świstak.

- Władze powiatu dbają o wygląd, bezpieczeństwo i funkcjonowanie naszych szkół i jednostek. Jestem wdzięczny młodym ludziom i ich rodzicom, że zdecydowali się na naukę w naszych szkołach. My staramy się zabezpieczać coraz więcej środków, staramy się o kolejne pieniądze dla naszych szkół, by poszerzyć ofertę edukacyjną oraz zmniejszyć koszty bieżącego utrzymania - powiedział starosta Jan Pelczar.

powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe w Iwoniczu

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu, którzy pod kierunkiem Katarzyny Gładysz wykonali krakowiaka. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu pod kierunkiem Marty Górki, w układzie tanecznym zaprezentowały się uczennice z ZS w Iwoniczu. Wystąpiła też solistka Sylwia Sadkowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.