W Szkole Podstawowej w Długiem otwarto nowe skrzydło szkoły, spełniając tym samym marzenia uczniów, nauczycieli i mieszkańców.
W czwartek (13 października) to historyczny moment dla Szkoły Podstawowej w Długiem. To w tym dniu otwarto nowe skrzydło szkoły, spełniając tym samym marzenia uczniów, nauczycieli i mieszkańców.

Dyrektor szkoły Mariola Jurczak powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, Ks. prał. dr Andrzej Chmura - dziekan dekanatu Krosno I, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Z-ca Burmistrza Marcin Filip, Skarbnik Małgorzata Michalska, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Adam Niepewny oraz Inspektor Roman Górka, Radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Piotrem Woźniakiem, Marta Oleszkowicz, która reprezentowała Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcę, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Józef Tucki, Dyrektorzy Szkół i jednostek, Rada Sołecka z Sołtysem Ewą Michniewską, Rada Rodziców, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęło symboliczne przecięcie wstęgi do nowego skrzydła budynku, następnie poświęcenia obiektu dokonał ks. prał. dr Andrzej Chmura, któremu towarzyszył ks. Mariusz Giemza wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Antoniego w Jedliczu.

poświecenie szkoły w Długiem

Zebrani goście oraz mieszkańcy, zwiedzając nowe pomieszczenia szkoły nie kryli zachwytu. Przeprowadzona przez Gminę Jedlicze inwestycja sprawi, że dzieci będą się uczyć w komfortowych warunkach oraz znacząco wpłynie na poprawę warunków pracy.

W trakcie części artystycznej, która odbyła się w Domu Ludowym głos zabrali goście, którzy w swoich wypowiedziach nie szczędzili słów uznania dla inwestycji.

Ten wyjątkowy dzień uświetniły występy uczniów, w czasie których mogliśmy podziwiać popisy muzyczne, taneczne czy recytacje wierszy. Na zaproszonych gości czekał przepyszny obiad, o który zadbali przedstawiciele Rady Rodziców.

Przypomnijmy, że roboty budowlane związane z inwestycją rozpoczęły się końcem 2020 roku. Dzięki przeprowadzonej rozbudowie, powierzchnia szkoły zwiększyła się o cztery przestronne sale lekcyjne, szatnię, sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz windę dla niepełnosprawnych.

Łączny koszt przeprowadzonej inwestycji to 1 513 215 zł wraz z wyposażeniem na kwotę 88 059 zł. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych Gminy w kwocie 771 792, 46 zł. Dzięki staraniom Gminy Jedlicze, pozostałą kwotę potrzebną do realizacji tej inwestycji tj. 725 605, 51 zł pozyskano ze środków budżetu Państwa.

~jacuś

18-10-2022 22:11 17 19

zmieńcie nazwę Dobieszyn na Jaszczewia i bedziecie mieli wszystko.
Odpowiedz

~A w Dobieszynie

14-10-2022 21:17 17 24

Nasze dzieci czekają i czekają na salkę gimnastyczną, bo 21 wiek a dzieci muszą ćwiczyć na wąskim korytarzu...., nie ma autobusu, żeby dzieci z Dobieszyna dojechały do szkół średnich w Jedliczu, a dorośli do przychodni. Do Krosna też słabe połączenie że środka wsi. W soboty i niedziele nie przyjedziesz ani nie odjesz z Dobieszyna bo nie ma czym. Wstyd
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.