Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku autokaru w Grabownicy Starzeńskiej w powiecie brzozowskim.
W piątek (14 października) przed godziną 17 w Grabownicy Starzeńskiej w powiecie brzozowskim na drodze wojewódzkiej 835 doszło do wypadku autokaru. Autokarem podróżowało 47 osób z Wielkopolski do Sanoka.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, które zostały przetransportowane do szpitala, pozostałe osoby zostały rozlokowane w okolicznych budynkach.

Na miejscu wypadku pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej, kilka zespołów ratownictwa medycznego oraz policja.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

[AKTUALIZACJA]


Kolejne trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. Łącznie 7 osób zostało poszkodowanych.

[AKTUALIZACJA 2]


Mł. bryg. Bogdan Biedka, zastępca komendanta powiatowego PSP w Brzozowie poinformował, że w momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy autokar, w którym podróżowało 47 osób znajdował się w rowie. Podróżujący opuścili pojazd o własnych siłach. Siedmioro z nich wymagało pomocy medycznej i zostało zabranych do szpitali.

- Jeden z poszkodowanych został przetransportowany śmigłowcem LPR. Pozostałe osoby, nie wymagające pomocy znalazły schronienie w remizie miejscowej OSP. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnych. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka najbliższych godzin - powiedział mł. bryg. Bogdan Biedka.

[AKTUALIZACJA]


- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że autobus wycieczkowy jadący z wielkopolskiego Gostynia, w trakcie jazdy najprawdopodobniej uległ awarii, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w słup energetyczny. W zdarzeniu tym nie brały udziału inne pojazdy.

Autobusem podróżowało 45 pasażerów oraz dwóch kierowców. W chwili zdarzenia pojazd prowadził 64-latek. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.

W tym wypadku rannych zostało 7 osób - cztery kobiety w wieku od 35 do 60 lat, dwoje nastolatków w wieku 13 i 16 lat oraz 50-letni kierowca. Poszkodowani trafili na badania do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Po udzielonej im pomocy, sześć osób opuściło szpital, na obserwacji pozostała jedna osoba.

Osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do budynku OSP w Grabownicy Starzeńskiej, a następnie do Leska.

Na miejscu pracowali policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 835 przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy
- poinformowała asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.