Na wyjątkowe spotkanie zaprosili do domu ludowego w Krościenku Wyżnym Gminna Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Kulturalne "Dębina".
"Porozmawiajmy o Bieszczadach, pośpiewajmy z Bukowiną" - pod takim hasłem w czwartkowy wieczór (13 października) w domu ludowym w Krościenku Wyżnym zostało zorganizowane spotkanie z poezją.

Wieczór z poezją rozpoczął się spotkaniem z Edwardem Marszałkiem, osobą o wielu pasjach i zainteresowaniach.

- Edward Marszałek, znany jako leśnik, przewodnik górski, ratownik GOPR, autor książek prozatorskich i poetyckich. Laureat wielu nagród literackich i dziennikarskich. Sporo miejsca w poezji Edwarda Marszałka zajmują ludzie, którzy na co dzień związani są z lasem, z wyrębem lasu. Na dzisiejszym spotkaniu poznamy go jako autora trzech tomików wierszy: "Z głową pełną lasu", "W wielkim szałasie Bieszczadów" oraz "Dębiną, buczyną, połoniną" - powiedział Marek Petrykowski, prezes Oddziału w Rzeszowie Związku Literatów Polskich, który rozmawiał na scenie o "bieszczadzkiej poezji" z Edwardem Marszałkiem.

Wybrane wiersze poety zaprezentował aktor Jacek Buczyński.

Edward Marszałek

Miłym akcentem było wręczenie Edwardowi Marszałkowi legitymacji z numerem "1" honorowego członka Związku Literatów Polskich za całokształt swoich dokonań, za swoje poetyckie wyprawy, za prace naukowe, prozę oraz za działalność na rzecz kultury nie tylko w "Małej Ojczyźnie", jaką jest Krościenko Wyżne, ale również na rzecz kultury Podkarpacia. E. Marszałek legitymację otrzymał z rąk Marka Petrykowskiego.

W drugiej części, jak za dawnych czasów, zabrzmiała Wolna Grupa Bukowina w składzie: Grażyna Kulawik, Wacław Juszczyszyn, Wojciech Jarociński, Krzysztof Żesławski.

spotkanie w Krościenku Wyżnym

Imprezę, którą dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Kierunek interwencji 4.1. BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, prowadziła Anita Fal, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym.


~Seniorita

17-10-2022 18:42 12 9

Gdybym wiedziała, że tak to ma wyglądać to pewnie bym nie przyszła.
Niesmaczny teatr jednego "aktora".. Zanim weszła, to bym wyszła...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.