Ochotnicza Straż Pożarna z Jaszczwi obchodziła 95-lecie istnienia. Uroczystość była okazją do oficjalnego przekazania nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.
Uroczystość, która odbyła się w sobotę 15 października, zainaugurowała msza święta sprawowana w intencji strażaków w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi.

Po mszy zgromadzone poczty sztandarowe, delegacje OSP i zaproszeni goście spotkali się na placu obok Domu Ludowego, gdzie po strażackim ceremoniale, wszystkich powitał prezes OSP Jaszczew druh Tomasz Nawrocki.

Jubileusz OSP Jaszczew

Następnie historię zakupu samochodów przypomniał druh Piotr Majerski. Akty przekazania samochodów po ich odczytaniu wręczyła burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik. Towarzyszył jej zastępca Marcin Filip, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Janusz Jabłoński i radny Rady Miejskiej w Jedliczu Stanisław Twaróg. Samochody poświęcił kapelan strażaków z gminy Jedlicze ks. Wojciech Sabik oraz proboszcz z Jaszczwi ks. Tadeusz Madej.

Jubileusz OSP Jaszczew

Uroczystość była również okazją do wyróżnień i odznaczeń. Wręczono medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa", odznaki "Strażak Wzorowy" i "Za wysługę lat", otrzymali je:

Brązowy Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa"
1. Piotr Majerski
2. Albert Mędrek
3. Jarosław Twaróg
4. Grzegorz Żółkoś

Wręczenie medali dla druhów z OSP Jaszczew

Odznaka "Strażak Wzorowy"
1. Jan Jurczak
2. Jarosław Jurczak
3. Robert Nasiadka
4. Magdalena Nawrocka
5. Damian Orszak
6. Rafał Szczur
7. Piotr Twaróg
8. Ewelina Twaróg
9. Sylwia Żółkoś

Wręczenie odznaczen dla druhów z OSP jaszczew

Odznaki "Za wysługę lat"
1. Ludwig Twardzik - 60
2. Adam Urbanik - 60
3. Zdzisław Parylak - 55
4. Jerzy Twaróg - 50
5. Janusz Penczar - 30
6. Grzegorz Wołowiec - 30
7. Tomasz Nawrocki - 25
8. Grzegorz Parylak - 25
9. Magdalena Narwocka - 25
10. Grzegorz Maślanka - 20
11. Jakub Nawrocki - 10
12. Michał Wojdyła - 10
13. Katarzyna Cygan - 10
14. Jarosław Twaróg - 10
15. Bartłomiej Twaróg - 10
16. Piotr Bielizna - 10
17. Stanisław Twaróg - 10

Prezenty dla druhów z Jaszczwi

Na zakończenie nie zabrakło życzeń i gratulacji dla druhów z Jaszczwi. Głos zabrali: Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Janusz Jabłoński, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Brill, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba, członek zarządu ZOW ZOSP RP w Rzeszowie dh Janusz Litwin, wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik i dyrektor banku PKO BP oddziału w Jedliczu Piotr Waśko.

Goście zgodnie podkreślali, że sobotnia uroczystość jest ewenementem w sali kraju, ponieważ jednostce podczas obchodów jubileuszu przekazywane są jednocześnie dwa nowe samochody bojowe.

Prezes i naczelnik OSP Jaszczew

Dowódcą uroczystości był mł. bryg. Krzysztof Szczęsny, Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko Technicznego KM PSP w Krośnie. Spikerem dh Adam Łukaszewski a za oprawę muzyczną odpowiadała Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia pod batutą dh Edwarda Cymermana.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

~ziomek

16-10-2022 09:13 7 6

Uroczystość uroczystością ale w świetle tej walki burmistrza z radą miejska to wcale tak kolorowo nie jest. dobrze by było gdyby mieszkańcy dowiedzieli się np. czy wszyscy radni byli zaproszeni na tą uroczystość bo przecież rada dała kase na te samochody. Atmosfera w jedlickim samorządzie fatalna.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.