Wczoraj w garnizonie podkarpackim osoby planowane, jako uzupełnienie kadr policyjnych, ćwiczyły mobilizację na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych, rezerwiści nabywali wiedzę policyjną dotyczącą m.in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do udziału w przedsięwzięciu, w komendach miejskich w Przemyślu i Krośnie, zaplanowano po 20 osób - tzw. rezerw osobowych.
Podstawą prawną przeprowadzenia ćwiczeń jest rozporządzenie Rady Ministrów z 28 grudnia 2021 roku w sprawie określenia liczby osób powoływanych w 2022 roku do odbycia ćwiczeń w jednostkach przewidzianych do militaryzacji oraz decyzje Komendanta Głównego Policji w sprawie organizacji, przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia pod kryptonimem "EGIDA-22".

Na Podkarpaciu na ćwiczenia stawiło się 40 rezerwistów, którzy mają nadane przez właściwego terytorialnie wojskowego komendanta uzupełnień przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby zmilitaryzowanej. Jest to mechanizm przygotowujący rezerwę kadrową dla Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Jest to również praktyczne sprawdzenie tego, jak działa system powoływania rezerw, ponieważ Policja, obok wojska, jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami.

Ćwiczenia policyjnych rezerwistów w Krośnie

Wczoraj o godz. 7, w Komendach Miejskich Policji w Przemyślu i Krośnie, rozpoczęły się ćwiczenia obronne "Egida-22". Rezerwiści przez cały dzień uczestniczyli w zajęciach, nie tylko teoretycznych, ale także i praktycznych. W ten sposób nabywali wiedzę policyjną, dotyczącą m.in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy ćwiczenia zostali zapoznani z zakresem przydzielonych im zadań służbowych oraz z podstawami prawnymi związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Źródłem finansowania ćwiczenia są środki Ministra Obrony Narodowej przydzielone Komendantowi Głównemu Policji w ramach Programu Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych działu administracji rządowej sprawy wewnętrzne w latach 2021 - 2035.

~podatnik

19-10-2022 14:42 9 6

Cwicza bo w sobote na Podkarpacie do Krosna rowniez zawita zbawca narodu prezes nad prezesy . Krosno trzeba zabezpieczyc zeby byly tylko okrzyki Jaroslaw Jaroslaw
Odpowiedz

~SOMGORSI

19-10-2022 14:32 6 5

Dlaczego nie ujawnia się twarzy tych osobników. przecież to zdjęcie zbiorowe? Może to osoby kiedyś wydalone z policji za nadgorliwość. Zawożenie pijaczków na wytrzeżwiałkę to jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Odpowiedz

~Deniak

17-10-2022 14:58 7 8

Już trenują przed palowaniem suwerena?
Odpowiedz

~apis

17-10-2022 10:16 10 9

Brakuje milicjantów do ochrony towarzysza Kaczyńskiego?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.