Ponad 140 osób wzięło udział w Sejmiku Senioralnym w Krośnie. Mówiono między innymi o zagrożeniach, na jakie narażone są osoby starsze oraz jak starać się ich unikać.
Szósta już edycja specjalnego sejmiku dla krośnieńskich seniorów została zorganizowana przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Spotkanie prowadził Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

- Chcemy Państwa uczulić i przekazać za waszym pośrednictwem innym krośnieńskim seniorom, aby zwracali uwagę na bardzo ważne elementy związane z bezpieczeństwem osób starszych. Zwracacie uwagę na to, co się dzieje wokół was. Czasami niewiele trzeba, by ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami - powiedział Bronisław Baran.

Sejmik Senioralny w Krośnie

Temat ryzyka przemocy wobec osób starszych omówiła Alicja Zaremba z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie. Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie opowiedział o zagrożeniach na jakie są narażeni seniorzy. Z kolei mł. bryg. Piotr Szydło z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie mówił o bezpieczeństwie w domu i mieszkaniu.

Głos zabierali również przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit oraz Stanisław Czaja, przewodniczący Krośnieńskiej Rady Seniorów.

W bieżącym roku z budżetu miasta Krosna organizacje pozarządowe na zadania na rzecz osób w wieku emerytalnym otrzymały 20 tys. zł. Środki były najczęściej przeznaczane na wycieczki, różnego rodzaju warsztaty czy wykłady. Z kolei na podejmowanie działań w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom wydatkowano ponad 26 tys. zł.

Sejmik Senioralny w Krośnie

W części artystycznej wystąpiły uczennice Studia Piosenki Metro Krosno prowadzonego przez Karolinę Olgę Smolińską oraz uczennice Fundacji Natural Sound w Krośnie: Wiktoria Cetera, Zofia Drozd, Kinga Oszal i Kamila Rymarowicz.

Poczęstunek przygotowała Fundacja Lanka z Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.