W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju trwa rekrutacja uczniów do projektu "Podróże ze smakiem / Tasty travels", finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.
Projekt realizowany jest w ZSGH od 2014 roku, a głównym jego celem jest organizowanie staży zagranicznych dla uczennic i uczniów ZSGH. Pierwsza grupa uczniów odbyła już staż zawodowy w renomowanych hotelach i restauracjach w Bolonii we Włoszech w październiku 2014 roku. Uczniowie zdobyli nową wiedzę i nowe umiejętności zarówno zawodowe, jak i językowe. Poznali nowe smaki i przepisy kuchni regionalnej i typowo włoskiej. Nauczyli się pracować w międzynarodowym zespole, zróżnicowanym kulturowo. Po powrocie, podzielili się zdobytą wiedzą i doświadczeniem w środowisku szkolnym i lokalnym. W wolnym czasie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia: Wenecji, Rimini, Ferrary i Bolonii.

Teraz kolejni uczniowie mają szansę uczestniczyć w zagranicznych stażach zawodowych organizowanych przez ZSGH w Iwoniczu-Zdroju. Drugi etap projektu to staż w Hiszpanii, który odbędzie się w lipcu 2015 roku, natomiast na kolejny staż uczniowie wyjadą do Włoch we wrześniu 2015 roku. Udział w projekcie poprzez wyjazd na miesięczny staż zawodowy, realizowany w zagranicznym zakładzie pracy, zwiększa szanse młodzieży na rynku pracy krajowym i zagranicznym.
Udostępnij ten artykuł znajomym: