W sobotę (22 października) Miasto Krosno oraz Krośnieński Holding Komunalny zaprosili na parking przy ul. A. Fredry 12 na imprezę plenerową ze wspólnym grillowaniem, oraz z atrakcjami dla najmłodszych.
Podczas kilkugodzinnej imprezy, pracownicy Biura Obsługi Klienta Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego pomagali mieszkańcom zarejestrować się do nowego systemu eBOK oraz SMS-owego systemu powiadomień o planowanych i awaryjnych wyłączeniach wody, natomiast pracownicy spółki prowadzili akcję promującą oszczędzanie wody w domu.

Dzień otwarty BOK

Sobotnie spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu "Zaangażowani w eKrosno - Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna". Projekt ten wpisuje się w strategię rozwoju miasta Krosna i smart rozwiązań.

- Zrealizowaliśmy projekt z w zakresie rozwiązań "smart city". Nowy system pozwala między innymi szybko reagować w przypadku niebezpieczeństw, jak choćby wycieki wody. Dzięki projektowi zainstalowano około 6 tysięcy inteligentnych nakładek na liczniki. Przekłada się to na wymierne oszczędności polegające na niwelowaniu i eliminowaniu wycieków wody, które nie są widoczne, występują pod ziemią. Oddajemy też narzędzie pozwalające uzyskać dostęp do bieżących informacji związanych z przerwami wody czy ponadnormatywnymi wyciekami - podkreślił dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna.

Dzień otwarty BOK

Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego zaznaczył, że za pomocą nowego systemu eBOK mieszkańcy Krosna mogą między innymi opłacić faktury, zobaczyć wszystkie rozliczenia i zawarte umowy, przesyłać wnioski i zgłoszenia, sprawdzić i podać odczyty wodomierzy, a w przypadku posiadania nakładki do stacjonarnego odczytu wodomierzy - otrzymać powiadomienia o prawdopodobnej awarii, czy wycieku wody z wewnętrznej instalacji klienta.

- Mogą mieć również dostęp do godzinowych, dziennych, tygodniowych, miesięcznych i rocznych zużyć wody - dodał prezes Janusz Fic.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.