Policjanci we współpracy przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejscu Piastowym, realizowali działania profilaktyczne "Alkohol - ograniczona dostępność". W ramach akcji sprawdzano miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych pod kątem przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
W niedzielę 23 października zakończyły się policyjne działania związane z kampanią "Alkohol - ograniczona dostępność". Akcja realizowana była wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie całego województwa podkarpackiego. Jej celem było obniżenie poziomu dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Policjanci w sklepie

Kontrolujący sprawdzali, czy personel placówek handlowych stosuje się do zapisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, wobec przedsiębiorców naruszających prawo, wyciągane były konsekwencje karne i administracyjne. Jedną z nich mogła być m.in. utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

W mijającym tygodniu krośnieńscy policjanci wraz z pracownikami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejscu Piastowym, sprawdzali placówki handlowe na terenie kilku miejscowości gminy. W trakcie realizowanych działań nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Policjanci w sklepie

Podczas rozmów z personelem kontrolowanych placówek handlowych, policjanci uwrażliwiali na konieczność zabezpieczenia dzieci i młodzieży przed skutkami uzależnień. Podkreślali, że jednym z elementów profilaktyki uzależnień jest rygorystyczne stosowanie się sprzedawców do zapisów zawartych m.in. w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W ramach prowadzonych działań policjanci i gminni urzędnicy rozdawali również ulotki edukacyjno - informacyjne.

~apis

26-10-2022 09:34 15 14

zamiast łapać przestępców trzech pis-milicjantów łazi po sklepach i robi ankietę. Kaczyński już tu był, komuna wróciła.
Odpowiedz

~biały miś

25-10-2022 14:39 15 14

Za komuny nazywało się to, Inspekcja Robotniczo CHłopska
Odpowiedz

~Powiatowy

24-10-2022 11:33 18 15

I znowu to miejsce piastowane!
Tylko oni pracują w naszym powiecie! Co prawda nie najlepiej (dyplomatycznie mówiąc), ale pracują!
Odpowiedz

~Remigiusz

24-10-2022 09:51 22 16

Panią z gminy,tych aspirantów grzecznie poprosił o wyjście jeżeli nic nie kupują! Po 1'sze jest niedziela-dzień wolny (z za lady właściciel może) ale nie jako księgowy. 2' gmina jak "wyda zezwolenie" na sprzedaż alkoholu (tylko ONA to robi i pobiera kasę) niech prześledzi-zrobi wywiad środowiskowy czy właściciel-bądź placówka nie ma przeciw skazań na sprzedaż % a także jest świadoma(Y) prawnie niebezpieczeństwa i obowiązków wynikających z ustawy przeciw działaniu alkoholizmowi . Tyle i aż tyle!
Odpowiedz

~rtdtrd

24-10-2022 09:11 18 14

promocja krosna już była pod mostem
Odpowiedz

~Cooo

24-10-2022 00:37 17 17

Kolejne szukanie pieniędzy na kolejne dodatki?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.