Blisko setka dzieci i młodzieży z krośnieńskich szkół wzięła udział w sprzątaniu zakola Wisłoka, sadzeniu drzewek, krzewów oraz w warsztatach przyrodniczych. Krosno było przystankiem akcji "Czyste, Zielone Miasta".
Stowarzyszenie Program Czysta Polska działa od października 2019 roku. Jego misją jest inicjowanie zmian, edukowanie społeczeństwa oraz nagłaśnianie ważnych tematów i akcji związanych z ekologią, ochroną środowiska i poprawą jakości życia.

Stowarzyszenie przygotowało pilotażową edycję projektu "Czyste, Zielone Miasta", a Krosno znalazło się w gronie 45 miejscowości, gdzie propagowane są ekologiczne postawy oraz aktywizowane lokalne społeczności do zmiany otoczenia na czyste i zielone.

- Krosno jest 38 miastem na mapie naszego projektu. Wspólnie z mieszkańcami sprzątamy i sadzimy. Akcja, to nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców i aktywizacja młodego pokolenia do zdrowego trybu życia w ekologicznym świecie - stwierdziła Agata Grabowska, koordynator projektu "Czyste, Zielone Miasta".

akcja sprzątania w Krośnie

W Krośnie akcja została zorganizowana w poniedziałek (24 października) w zakolu Wisłoka, przy miejskiej pasiece i sadzie miejskim. Zaangażował się w nią Urząd Miasta Krosna, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Zarząd Zlewni w Krośnie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, pszczelarze z Koła PZP w Krośnie, wędkarze z Okręgu PZW w Krośnie, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie oraz uczniowie z krośnieńskich szkół: Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych, SP nr 15 oraz katolickiej SP.

- Teren, na którym się znajdujemy to miejsce na początku swojej ścieżki rozwojowej. Jest już pasieka miejska i sad miejski, a powstawać będą jeszcze ścieżki rowerowe, miejsca przeznaczone do codziennej rekreacji dla naszych mieszkańców. Sadząc tutaj drzewa i krzewy, chcemy zapoczątkować powstanie parku w zakolu rzeki Wisłok - powiedział prezydent Krosna Piotr Przytocki.

sprzątanie nad wisłokiem w Krośnie

W ciągu dwóch godzin zebrano blisko 100 kilogramów śmieci, dzieci i młodzież sadzili drzewa, krzewy, uczestniczyli w warsztatach robienia hoteli dla owadów i warsztatach edukacyjnych, spotkali się również z pszczelarzami, wędkarzami i przyrodnikami. Dla chętnych współorganizatorzy przygotowali konkursy.

Ciepły posiłek z kuchni polowej przygotowali dla uczestników akcji druhowie z OSP Pielnia i OSP Jaćmierz. Zobacz zdjęcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.