W niedzielę (23 października) zainaugurowała działalność w Krośnie przy ul. Łukasiewicza 63 "Scena 1 piętro". Pomysłodawca przedsięwzięcia jest Marek Wiatr, artysta, śpiewak operowy, który w Domu Nauczyciela w Krośnie prowadzi Prywatną Szkołę Wokalno-Aktorską.
Marek Wiatr od dłuższego czasu nosił się z zamiarem stworzenia sceny kameralnej, na której wystawiać będzie można małe formy teatralne, organizować koncerty operetkowe, muzyki żydowskiej czy muzyki jazzowej.

Inauguracyjny koncert na "Scenie 1 piętro" został zorganizowany w minioną niedzielę (23 października). Marek Wiatr zaprosił artystów Krakowskiej Piwnicy pod Baranami, którzy stworzyli niezapomniany klimat i atmosferę.

Artyści krakowskiej Piwnicy pod Baranami w Krośnie

Znane teksty i piosenki piwnicy zostały przyjęte entuzjastycznie przez zgromadzoną publiczność. Wykonawcami byli; Agata Ślazyk, Ola Maurer, Rafał Jędrzejczyk - prowadzący koncert, Jakub Zuckermann, Andrzej Talkowski, Paweł Pierzchała - piano, Jaro Wilkosz - bass. Atrakcją była niepowtarzalna scenografia autorstwa Marka Wiatra.

- Mam nadzieję, że wykorzystując moje kontakty z wieloma artystami, uda mi się zaprosić ich do współpracy, a koncerty i spektakle staną się cykliczne - powiedział Marek Wiatr.

Patronat medialny nad koncertem sprawował portal terazkrosno.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.