W Domu Ludowym w Suchodole odbyła się promocja książki "Mój Suchodół" autorstwa Józefa Habrata - mieszkańca Suchodołu. Spotkanie prowadzili Tomasz Wajda, właściciel wydawnictwa GRAFFIA oraz Jolanta Wojdyła z Dukli, autorka wstępu do publikacji.
Podczas spotkania, kilkadziesiąt zgromadzonych osób miało możliwość zapoznania się z biografią autora oraz zapisaną w książce historią dawnego Suchodołu. W książce autor przywrócił dawne "Suchodolskie Soplicowo", czas odnaleziony swojej młodości, młodości rodziców i dziadków. "Mój Suchodół" to jednak nie jest "suche" historyczne opracowanie, to bardzo osobiste ocalone od zapomnienia życie, życie którego już dziś nie ma … To zwyczaje, obrzędy i niezwykła "gromadzka", przepojona życzliwością i nostalgią atmosfera tamtych dni rodzinnej osady. Wsi z pozoru niepozornej, a po przeczytaniu tekstu, wręcz niezwykłej, zaskakującej. "Mój Suchodół" to dar dla wszystkich mieszkańców Suchodołu, to piękny obraz, w którym każdy mieszkaniec Suchodołu znajdzie część swojej historii, która wywoła uśmiech, łzę, zadumę.

Mój Suchodół

Książka zawiera 35 rozdziałów i 35 podrozdziałów poświęconych różnym aspektom życia społecznego, sportowego, gospodarczego i kulturalnego Suchodołu. W publikacji znajduje się też ponad 400 archiwalnych zdjęć i dokumentów. Książka "Mój Suchodół" ratuje od zapomnienia historię "Małej Ojczyzny - Suchodołu".

Informację w sprawie możliwości nabycia publikacji można uzyskać pod numerem telefonu: 604-518-661.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.