Radni miejscy w Dukli, większością głosów, zdecydowali o odwołaniu Piotra Węgrzyna i Teresy Belcik z funkcji wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. W ich miejsce powołano nowe osoby.
Grupa radnych radnych Rady Miejskiej w Dukli przygotowała na ostatnią sesję, która odbyła się 24 października, projekt uchwały o odwołaniu z funkcji wiceprzewodniczących Rady Piotra Węgrzyna i Teresy Belcik. Projekt uchwały zarówno w jednym, jak i drugim przypadku omówił radny Bohdan Gocz, a uzasadnienie w obydwu przypadkach było takie samo: powodem złożenia wniosku jest utrata zaufania do radnych, wiceprzewodniczących, "którzy swoim zachowaniem zamiast jednoczyć radnych, doprowadzają do coraz głębszych podziałów i rozłamów. W związku z powyższym nie widzimy możliwości dalszej współpracy z radnymi na stanowisku wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Dukli".

Radny Piotr Węgrzyn w oświadczeniu stwierdził między innymi, że nikt nie ma prawa, tym bardziej jeśli sprawuje funkcję radnego, do zniesławiania ludzi, którzy dokładnie wiedzą co to jest wolontariat i praca społeczna na rzecz innych. Przypomniał o budowie domu kultury w Łękach Dukielskich i dofinansowaniu inwestycji ze strony gminy Dukla.

- Widząc, że czasy są ciężkie, że manna nie spada z nieba, budowę domu kultury wzięliśmy w swoje ręce, zaczynając od projektu i budowy altany. Kosztowało nas to około 95 tysięcy, które pozyskaliśmy ze składek oraz organizowanych imprez. Stowarzyszenie Kółko Rolnicze w Łękach Dukielskich otrzymało do tej pory na budowę domu kultury ponad 1,1 mln zł, przy pozyskanych z różnych źródeł ponad 3,17 mln zł. Te pieniądze pozostaną na terenie gminy Dukla - powiedział Piotr Węgrzyn.

Natomiast Teresa Belcik powiedziała między innymi, że od początku kadencji, pewna grupa radnych, między innymi tych, którzy złożyli wniosek o odwołanie, dokonała podziału Rady nazywając się opozycją.

- Przez cały ten okres robili wszystko, aby wywoływać konflikty, a tematem przewodnim były Łęki Dukielskie. Prawie na każdej komisji, czy sesji, nawet, gdy go nie było w porządku obrad poruszano ten temat. A dlaczego? Bo to radni z Łęk, Piotr Węgrzyn i Magda Krukar nie dali się podporządkować opozycji. Chcieli sami decydować z korzyścią dla mieszkańców gminy Dukla. Szalę goryczy przelało objęcie wiceprzewodniczących przez Piotra Węgrzyna i przeze mnie. Stało się to dla opozycji prawdziwą zmorą, która nie dawała im do tej pory spokoju - stwierdziła radna Teresa Belcik.

- Co da wam fakt, oprócz realizacji swoich zamierzeń, że odwołacie nas z funkcji? Zmienimy miejsce, ale nigdy siebie - stwierdziła Teresa Belcik.

W tajnym głosowaniu za odwołaniem Piotra Węgrzyna głosowało 8 osób, przeciw było 6 radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Z kolei za odwołaniem Teresy Belcik zagłosowało 9 radnych, przeciw było 5 osób, a jedna wstrzymała się od głosu.

Na tej samej sesji radni, także w tajnym głosowaniu, zdecydowali o wyborze nowych wiceprzewodniczących. Zostali nimi Paweł Kuffner, który stosunkiem głosów 9-6 pokonał Magdalenę Krukar oraz Justyna Zimny, która uzyskała 9 głosów. Na jej kontrkandydatkę Magdalenę Krukar zagłosowało 6 osób.

Retransmisja z sesji: https://obradyonline.pl/

~Sandra

26-10-2022 12:59 9 8

No i w punkt. Zmiana statutu na zebraniu i sprzedaż. A kasa na.... No właśnie. Kwestia wyobraźni. A gmina zostaje z figą.
Odpowiedz

~Realista

26-10-2022 12:55 6 9

Dzieci w piaskownicy. Podnieśli im diety w tamtym roku i zabawa trwa w najlepsze. Jesteś u mamy, jesteś u taty.
Odpowiedz

~Marek

26-10-2022 10:20 6 14

Kiedyś to ludzie budowali domy ludowe, które przechodziły na majątek gminy, a teraz gmina finansuje pałac, który nie jest jej własnością...
Odpowiedz

~duklak

26-10-2022 08:59 6 8

Bitwa na głosy, jak u Węgorzewskiej.
Odpowiedz

~EDEK Z POLAN

26-10-2022 08:58 7 22

Pan Węgrzyn powinien dodać że "pałac" w Łekach Dukielskich nie jest własnością Gminy ! Prywatna inwestycja zastała dofinansowana z pieniędzy wszystkich mieszkańców gminy. Gdyby kółko rolnicze postanowiło ją sprzedać ani złotówka nie trafiła by do budżetu gminy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.