Dwie obywatelki Ukrainy próbowały wyjechać z Polski, przedstawiając do kontroli podrobione dowody rejestracyjne. Fałszywki wykryli funkcjonariusze z Medyki i Korczowej.
23 października do kontroli w przejściu granicznym w Medyce zgłosiła się obywatelka Ukrainy. W trakcie odprawy granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mundurowi z SG zauważyli, że wygląd ukraińskiego dokumentu odbiega od oryginału. 48-letnia kobieta przyznała się do posługiwania fałszywym dokumentem i poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

- Podobne zdarzenie miało miejsce 21 października w przejściu granicznym w Korczowej. Fałszywym ukraińskim dowodem rejestracyjnym posłużyła się 28-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze SG w trakcie weryfikacji autentyczności dokumentu zauważyli, że jest on w całości podrobiony na wzór oryginału. Dalsze czynności prowadzą specjaliści z SG - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili już ponad 600 fałszywych dokumentów, w tym blisko 30 dowodów rejestracyjnych.

~di

28-10-2022 22:54 19 13

Gdyby to dokonał Polak to by siedział ale Ukraińcy to przypadek
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.