Krośnieński samorząd poprzez ankietę zbiera opinie mieszkanców dotyczące obserwowanych zmian klimatu oraz możliwości adaptacji do ich skutków.
Zmieniający się klimat stawia szereg wyzwań. Fale upałów, susze i odczuwalny wzrost temperatur, z drugiej strony gwałtowne nawałnice, burze, które powodują lokalne podtopienia, a nawet powodzie. Jakby tego było mało można zaobserwować spadek bioróżnorodności i zauważalny wzrost zachorowalności na pewne choroby, to wszystko dowody transformację klimatu. Społeczeństwo nie jest w stanie zatrzymać tych zmian, ale może się do nich przygotować.

Krośnieński samorząd rozpoczął już prace nad opracowaniem "Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Krosna". Ma świadomość, że mieszkańcy miasta również bardzo wnikliwie obserwują zachodzące zmiany. Udostępnił ankietę zawierającą kilka pytań dotyczących obserwowanych zmian klimatu oraz możliwości adaptacji do ich skutków. Jej wyniki zostaną wykorzystane do statystycznego opracowania dokumentu.

Ankietę będzie dostępna do 8 listopada pod adresem: https://docs.google.com/. Ankieta jest anonimowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.