Paweł Ginalski zdobył podwójny tytuł Mistrza Polski Juniorów w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 100 i 50 m. Tak znaczący sukces nie mógł pozostać niezauważony. Paweł wraz z mamą i trenerem Piotrem Haręzgą przyjęli zaproszenie na spotkanie z Prezydentem Miasta Krosna, które odbyło się w piątek 5 sierpnia w Urzędzie Miasta Krosna.
Oprócz gratulacji i słów uznania Paweł otrzymał upominek w postaci karty podarunkowej na kwotę 500 zł, które w imieniu prezydenta, przekazał Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Paweł Ginalski (ur. 2008) jest zawodnikiem Klubu Sportowego Swim2Win Krosno od 2017 roku. W tym okresie Paweł poznawał tajniki treningu pływackiego osiągając coraz to lepsze rezultaty.
Dał się poznać najpierw w województwie będąc wielokrotnym mistrzem okręgu podkarpackiego i członkiem kadry wojewódzkiej. W ubiegłym roku jego wyniki zostały docenione i zauważone poprzez powołanie do kadry narodowej.

W lipcu br. Paweł startował w Mistrzostwach Polski, w których startowało prawie 600 zawodników ze 177 klubów. Paweł specjalizując się w stylu klasycznym osiągnął historyczne wyniki dla krośnieńskiego i podkarpackiego pływania.

Gratuacje od prezydenta Krosna

W wyścigu na 100 m stylem klasycznym oprócz tego, że zdobył tytuł Mistrza Polski to jeszcze poprawił piętnastoletni rekord Polski i jako pierwszy zawodnik w historii naszego kraju w tej kategorii wiekowej złamał barierę jednej minuty i siedmiu sekund (jego czas 1:06.89).
W wyścigu na 50 m stylem klasycznym Paweł ustanowił kolejny rekord Polski a czas 30:33 dał mu tytuł Mistrza Polski i złoty medal.

W wyścigu na 200 m stylem klasycznym Paweł zdobył brązowy medal.

Aktualnie w nieoficjalnym rankingu europejskim Paweł ze swoimi wynikami plasuje się na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej zarówno na dystansie 50 jak i 100 metrów w stylu klasycznym.

Gratuacje od prezydenta Krosna

Jestem niezwykle dumny, że to właśnie krośnianin, wychowanek Klubu Swim2Win, odnosi tak znaczące sukcesy, zaznaczając nasze miasto na pływackiej mapie Polski. - napisał w liście gratulacyjnym Prezydent Miasta Krosna. Jestem przekonany, że te niezwykłe osiągnięcia to jednak dopiero początek wielkiej kariery sportowej, której z pewnością będziemy kibicować - czytamy dalej w liście prezydenta.

Trenerem Pawła jest Piotr Haręzga.
W liście z gratulacjami dla trenera prezydent napisał m.in.:
Na te wysokie wyniki składają się niewątpliwie, nie tylko wysiłek i talent sportowców, ale również zaangażowanie i profesjonalizm trenerów. Jestem przekonany, że dalsza działalność klubu zaowocuje kolejnymi sukcesami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.