W sobotę 6 sierpnia w Długiem już po raz dwunasty odbyły się Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze.
Tegoroczne zawody podobnie jak w zeszłym roku wpisane do kalendarza Podkarpackiego Okręgowego Związku Kolarskiego, zorganizowane zostały w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC.

W zawodach wystartowało łącznie 138 zawodników, którzy rywalizowali w 19 kategoriach wiekowych. Każda z kategorii miała do pokonania inny dystans, dostosowany do wieku startujących.

Tegoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawowali sędziowie delegowani przez Polski Związek Kolarski na czele z sędzią głównym Jerzym Klinikiem. Otwarcia zawodów dokonali Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Marcin Filip, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Dyrektor PKO Bank Polski O/Jedlicze Piotr Waśko oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

W tym roku wystartowali najmłodsi wielbiciele dwóch lub "trzech" kółek tj.: Wentylki, Żak I, Żak II oraz Młodzik. Trasa dla najmłodszych zawodników została wytyczona z myślą o ich możliwościach i wysiłku, na jaki mogli pozwolić sobie zarówno maluchy, jak i pomagający im rodzice.

Po tych konkurencjach odbyła się dekoracja zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz słodkie upominki.

Następnie rywalizację rozpoczęły kategorie: Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Juniorzy, Orlik, Masters I, Masters II i III. Im starsza grupa tym wyżej została podniesiona poprzeczka. Zmęczenie i ogromny wysiłek malowały się na wielu twarzach. Nie była to rekreacyjna jazda, lecz ciężka przeprawa. Najstarszym kategoriom organizator wytyczył bardzo ciekawą, wymagającą trasę, wiele zjazdów i podjazdów dało się we znaki wszystkim zawodnikom. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającą, zróżnicowaną trasą wytyczoną na terenie Sołectwa Długie. Rywalizacja pomiędzy kolarzami przebywała w atmosferze fair - play, dzięki czemu obyło się bez groźnych wypadków oraz kontuzji.

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów, dyplomów oraz nagród najlepszym zawodnikom w wyżej wymienionych kategoriach, którego dokonali Zastępca Burmistrza Marcin Filip, Dyrektor PKO Banku Polskiego O/Jedlicze Piotra Waśko, Sędzia Główny Jerzy Klinik, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak oraz sołtys wsi Długie Ewa Michniewska. Wszyscy nagradzani zostali obdarowani pięknymi bukietami kwiatów ufundowanymi przez Wiolettę Dąbrowską właścicielkę kwiaciarni "Kwiaty u Wioli".

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Gmina Jedlicze, PKO BP, Firma "Juna" Jedlicze Kwiaciarni "Kwiaty u Wioli", oraz wszystkim osobom, które bezinteresownie włączyły się w pomoc przy organizacji wyżej wymienionej imprezy. Szczególne podziękowania należą się firmie JPGKiM w Jedliczu, zawodnikom naszej sekcji kolarstwa górskiego Jedlicze Team oraz ich rodzicom, a także strażakom OSP Długie, paniom z Koła Gospodyń i Sołectwu Wsi Długie za pomoc i współpracę przy organizacji zawodów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy ponownie za rok!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.