28 par z gminy Jedlicze odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Wyjątkowy jubileusz połączył równie wyjątkowych ludzi, którzy w piękne jesienne popołudnie - 27 października, przybyli na zaproszenie Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik do sali Domu Ludowego Jedlicze-Borek, by wspólnie uczcić wspaniałą rocznicę - pięćdziesięciu lat pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Anna Czekańska, która powitała zgromadzonych gości i odniosła się do symboliki róż, jakie widnieją na okolicznościowym Medalu:
- W życiu małżeńskim są piękne chwile jak kwiat róży, ale i te mniej przyjemne, jak kolce na jej łodygach. Chciałabym ze swojej strony życzyć Państwu kolejnych tak wspaniałych jubileuszy, aby na dalszej wspólnej drodze było więcej tych chwil, których symbolem jest przepiękny kwiat, a jak najmniej takich, które symbolizują ciernie. Przede wszystkim życzę dużo zdrowia i wiele wspólnych, szczęśliwych i rodzinnych chwil.

Złote gody w Jedliczu

Następnie o zabranie głosu została poproszona Burmistrz Jolanta Urbanik, która na początku podziękowała osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych Złotych Godów:
- Na wstępie chciałabym podziękować Pani Kierownik Annie Czekańskiej oraz Zastępcy Kierownika Pani Agacie Znój, które tworzą fundamenty naszego Urzędu Stanu Cywilnego i które bardzo napracowały się przy organizacji naszego spotkania.

Złote gody w Jedliczu

Burmistrz w kolejnych słowach zwróciła się do szczęśliwych małżonków:
Szanowni Jubilaci jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę uczestniczyć w tej uroczystości. Jubileusz Złotych Godów lub Diamentowych Godów - a to już druga taka sytuacja podczas mijających ośmiu lat, to wydarzenie, które napawa mnie olbrzymim optymizmem, dodaje siły i energii, bowiem ta moc i ten blask, który od Was płynie jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jestem pod wrażeniem, że wśród nas jest tyle osób, które spotykam na co dzień, działających z ogromnym zaangażowaniem w różnych organizacjach i które tym zapałem potrafią wpłynąć pozytywnie na innych. Nie pomyślałabym, że to są osoby, którym dzisiaj będę miała zaszczyt wręczyć ordery w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem przeszczęśliwa, że za moment dokonamy aktu dekoracji wraz ze znakomitym gremium towarzyszącym. Dzisiaj przy tej wspaniałej rocznicy, pozwólcie, że złożę na Wasze ręce życzenia, które zawarte są w indywidualnym liście dla Państwa: "Ta wspaniała rocznica to symbol wierności oraz miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Życzę z całego serca, aby następne lata przyniosły wiele miłości, zdrowia, zadowolenia z każdej wspólnej chwili spędzonej razem. Drodzy Jubilaci, niech nigdy nie zabraknie Wam sił w rozumieniu siebie nawzajem, a każdy dzień będzie cudowną okazją do wyznania sobie uczuć". A najpiękniejsze są te dni, których jeszcze nie znamy, jak śpiewał Marek Grechuta. Tego nam wszystkim życzę z całego serca, aby te najpiękniejsze dni były jeszcze przed nami.

Nieodłącznym elementem Złotych Godów jest wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego aktu dekoracji jubilatów dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, a legitymacje wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak. Ponadto Zastępca Burmistrza Marcin Filip na ręce pań złożył róże, natomiast pamiątkowe listy gratulacyjne oraz upominki przekazała kierownik USC Anna Czekańska.

Złote gody w Jedliczu

Po smacznym poczęstunku, na scenie zaprezentowała się kapela Tanie Dranie, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Bronisławy Betlej w Jedliczu. Korzystając z okazji, jubilaci chętnie ruszyli do zabawy na parkiecie.

Łącznie w 2022 roku Złote Gody obchodziło 28 par zamieszkałych na terenie Gminy Jedlicze, natomiast w uroczystościach wzięli udział państwo:
- Kazimiera i Zbigniew Bielowie
- Maria i Andrzej Kłoskowiczowie
- Janina i Stefan Krawczykowie
- Wiesława i Adam Litwowie
- Barbara i Edward Longawowie
- Józefa i Jan Łukaszewscy,
- Zdzisława i Eugeniusz Maciaszkiewiczowie
- Alicja i Stefan Marciowie
- Jadwiga i Stanisław Paradyszowie
- Barbara i Edward Patlowie
- Władysława i Andrzej Pawłowscy,
- Helena i Ryszard Piecykowie
- Maria i Kazimierz Sajdakowie
- Krystyna i Bolesław Staroniowie
- Irena i Stanisław Stasiakowie
- Czesława i Leon Sztabowie
- Izabela i Tadeusz Urbankowie
- Alina i Jan Warżołkowie
- Maria i Stanisław Wojdyłowie
- Janina i Kazimierz Wojtowiczowie
- Halina i Wiesław Zajdlowie

Warto dodać, że na spotkaniu gościli Zofię i Kazimierza Bugielowie, którzy świętowali Diamentowe Gody, czyli 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.