Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Centrum Medycznym "SpecMed" w Krośnie zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku zakażenia HBV i/ lub HCV.
Zakażenia wirusami HBV i/lub HCV wywołują wirusowe zapalenie wątroby - odpowiednio typu B i C (WZW B i C). Nierozpoznane i nieleczone zakażenia prowadzą do uszkodzeń wątroby, takich jak marskość czy nowotworów - rak wątrobowokomórkowy. Zakażenia przez wiele lat mogą przebiegać bezobjawowo lub skąpoobjawowo, co utrudnia ich wykrycie. W Polsce na raka wątrobowo-komórkowego umiera ponad 2 000 osób rocznie.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Centrum Medycznym "SpecMed" w Krośnie realizujący projekt pn. "Profilaktyka nowotworów wątroby - Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie" zapraszają osoby powyżej 18. roku życia do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku zakażenia HBV i/ lub HCV.

Dzięki wykryciu zakażenia będzie można podjąć działanie, by wirus nie zniszczył wątroby. Z badań mogą skorzystać również osoby pochodzące z Ukrainy.

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka wątroby można wykonać w Centrum Medycznym "SpecMed", przy ul. Grodzkiej 47A w Krośnie. Konieczne jest umówienie się na wizytę pod nr tel. 13 439 71 00.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej projektu https://watrobanieboli.pzh.gov.pl/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.