W okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych Straż leśna z terenu RDLP w Krośnie prowadziła akcję pod hasłem "Stroisz". W założeniu ma ona zapobiegać nasilającym się w tym okresie kradzieżom stroiszu i dewastacjom jodłowych młodników.
Patrolowano okolice, w których w przeszłości dochodziło do kłusownictwa, ujawniono też przypadki bezprawnego korzystania z lasu. Na terenie pogórza działał wspólny patrol Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kołaczyce i Nadleśnictwa Strzyżów.

crossy w lesie

- W niedzielę 30 października patrolowaliśmy najpierw obszary Nadleśnictwa Strzyżów, następnie przenieśliśmy się w rejon kompleksu Liwocz w Nadleśnictwie Kołaczyce, gdzie stwierdziliśmy obecność pojazdów typu cross - relacjonuje Łukasz Krzakiewicz, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce.

samochody blokujące wjazd do lasu

- W wyniku interwencji zatrzymano dwa pojazdy motocross oraz jeden typu quad szarżujące po lesie. Sprawcy nielegalnego rajdu zostali ukarani mandatami w wysokości po 1000 zł w związku ze zbiegiem art. 161 i art. 163 kodeksu wykroczeń. Ponadto upomniano 12 osób w związku z zachowaniem niezgodnym z obowiązującymi przepisami i zasadami korzystania z lasu, jak chociażby blokowanie drogi dojazdowej do lasu - dodaje Łukasz Krzakiewicz.

Akcja "Stroisz" zaczęła się 26 października i potrwa w regionie do 3 listopada.

~szeryf

02-11-2022 17:22 32 22

A kiedy obywatele zaczną akcję "Stop grabieży drzew przez RDLP w Krośnie"? W lesie w Rymanowie Zdroju i Iwoniczu Zdroju oraz Klimkówce grabież kwitnie pełną parą. Tego straż leśna nie widzi? To w takim razie do okulisty, bo wzrok kiepski.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.