"Krośnieńskie spotkania z podróżnikami" odbywają się cyklicznie od 2008 roku. Głównym ich celem jest poznanie dalekich, egzotycznych miejsc odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo a zaproszeni goście to pasjonaci, którzy w niekonwencjonalny sposób przemierzają świat.
20 kwietnia w krośnieńskiej "Piwnicy PodCieniami" odbyło się kolejne spotkanie a gościem był Bartłomiej Wadas, który mieszkańcom Podkarpacia i pasjonatom gór bardziej niż jako podróżnik, znany jest jako autor największej strony internetowej poświęconej Beskidowi Niskiemu oraz jako współautor przewodnika historycznego "Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej".

Tym razem zaproszony gość zabrał licznie zgromadzoną publiczność do odległej o 10.000 km Ameryki Centralnej, a prelekcja i pokaz slajdów nosiły tytuł "Chickenbusem przez Amerykę Centralną czyli z Beskidu Niskiego do Gwatemali, Salwadoru, Hondurasu i Nikaragui".

Ponad 100 osób zgromadzonych w krośnieńskich piwnicach na blisko 90 minut przeniosło się w odległy i nieznany świat Ameryki Centralnej zamieszkałej przez Majów, Latynosów i potomków hiszpańskich osadników.
Niesamowita różnorodność tych czterech niewielkich i różnorodnych krajów zachęca do ich odwiedzenia a barwna opowieść Bartłomieja Wadas opatrzona świetnymi zdjęciami, dowcipnymi komentarzami i ogromną ilością informacji praktycznych spowodowała, iż 1,5 godziny minęło niepostrzeżenie.

spotkanie z podróżnikiem

Nie można było się nudzić gdyż prelegent zabrał nas na wysokie, na blisko 4000 metrów, czynne wulkany Gwatemali i Nikaragui, pokazał starą stolicę Gwatemali znaną na całym świecie z procesji wielkopostnych. Niesamowite zdjęcia ukazały potęgę Pacyfiku, różnorodność fauny i florę Ameryki Centralnej oraz… kuchnię tych czterech krajów.
Jednak w zgodnej opinii uczestników spotkania największe wrażenie zrobiły zdjęcia i opowieść o ukrytej w dżungli, dawnej stolicy imperium Majów - Tikal, miasta założone przez hiszpańskich konkwistadorów, a także bajeczne krajobrazy położonej na morzu karaibskim wyspy Roatan.

Jak się okazało po kolejnej krośnieńskiej prelekcji, by zwiedzać świat nie jest potrzebny zasobny portfel, a jedynie trochę odwagi i relatywnie niewielka ilość pieniędzy ale jak podróżować po świecie "za grosze" można się dowiedzieć na kolejnych spotkaniach z cyklu "Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

"Podróżnika za grosz" wysłuchał Bogusław Szczurek

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.