W Starostwie Powiatowym w Krośnie podpisano umowę na dofinansowanie zadania, które obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2116R Jaśliska - Czeremcha (Granica Państwa).
Prace związane z przebudową drogi powiatowej Nr 2116R Jaśliska - Czeremcha (Granica Państwa) trwają od czterech miesięcy i zgodnie z umową mają się zakończyć w czerwcu 2023 r. Planowany zakres robót obejmuje m.in. budowę chodnika z kostki betonowej o łącznej długości 250,85 m, wykonanie chodnika poza pasem ruchu o długości 227,05 m, wykonanie nawierzchni o łącznej długości 711,95 m, wykonanie nowego przejścia dla pieszych: znaki pionowe - znaki aktywne z zasilaniem solarnym i detektorem ruchu i oświetleniem LED oraz roboty mostowe: wykonanie konstrukcji z koszy siatkowo-kamieniowej.

- Jest to ważny odcinek drogi, która służy nie tylko gospodarce leśnej, ale także mieszkańcom i turystom licznie odwiedzającym ten region. Obecnie droga posiada nawierzchnię bitumiczną, która wymaga pilnej przebudowy. Inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa - mówi starosta Jan Pelczar.

Wartość inwestycji to kwota 4 mln 895 tys. zł, z czego dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (Fundusz Dróg Samorządowych) wynosi 2 303 432,00 zł, a dofinansowanie z Funduszu Leśnego stanowi 200 tys. zł.

Umowę o dofinansowanie z Funduszu Leśnego podpisali 3 listopada starosta krośnieński Jan Pelczar, urzędujący członek zarządu Monika Subik i nadleśnicy Nadleśnictwa Rymanów Paweł Panaś.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.