W domu ludowym w Iwli zorganizowana została IX Gosposiada Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Dukla.
Po dwóch latach przerwy, 29 listopada 2022 roku odbyła się 9. edycja Gosposiady Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku w spotkaniu w Iwli wzięło udział pięć kół gospodyń wiejskich z: Iwli, Teodorówki, Jasionki, Tylawy i Barwinka.

W części artystycznej wystąpiła kapela ludowa Duklanie i zespół In Caelo. Zaprezentowały się także dwa kabarety ze scenkami rodzajowymi: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Iwli i kabaret działający przy Dukielskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Gosposiada w Iwli

Podczas imprezy odbył się wybór Miss Gosposiady. Konkurs wygrała i tytuł Miss Gosposiady 2022 otrzymała Mariola Bukowczyk z Koła Gospodyń Wiejskich z Tylawy. Z rąk zastępcy burmistrza Łukasza Piroga otrzymała koronę oraz nagrody. Uhonorowano również panie z pozostałych kół.

Gosposiada w Iwli

Odbył się również konkurs na najlepszą nalewkę. Uczestnicy mogli degustować regionalne pyszności przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.