Przez dwa dni (5 i 6 listopada) podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego funkcjonariusze poddali badaniu na stan trzeźwości 952 kierujących.
5 i 6 listopada br. krośnieńscy policjanci realizowali działania "Trzeźwy weekend". Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że poddali badaniu na stan trzeźwości 952 kierujących. W jednym przypadku okazało się, że kierowca jechał na podwójnym gazie. W sobotę (5 listopada) na ul. Pużaka w Krośnie ujawniono kierującego citroenem 33-letniego mieszkańca gminy Chorkówka, który miał około 1,8 promila alkoholu w swoim organizmie.

- Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. 33-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lat więzienia - powiedział podkom. Paweł Buczyński.

Podczas "Trzeźwego weekendu", na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali łącznie ponad 21 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 21 kierowców.

~antypijak

07-11-2022 13:21 16 9

Najwięcej pijaków jeździ po wioskach w okolicach Brzozowa, oraz Jedlicza.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.