20 wykroczeń drogowych w Krośnie zaobserwował policyjny dron we wtorek 8 listopada. Najczęściej kierowcy nie stosowali się do sygnalizatora S-2.
We wtorek 8 listopada policjanci z wykorzystaniem drona obserwowali kierowców poruszających się na skrzyżowaniu ulic Podkarpacka, Bieszczadzka i Lwowska w Krośnie.

- W dniu dzisiejszym przeprowadzamy działania pod kryptonimem "Czerwone światło STOP". Są to działania ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń przez kierujących, którzy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, symulatora S-1 i sygnalizatora S-2 ze strzałką do warunkowego skrętu. W ramach akcji zwracamy również uwagę na zachowanie pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mają oni również obowiązek do stosowania się do sygnalizacji świetlnej - mówi aspirant sztabowy Jerzy Stojak, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Policjantów z krośnieńskiej komendy wspierali policjanci z Referatu Kontroli Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wyposażeni w specjalistycznego drona.

Dron policyjny w Krośnie

W momencie, gdy operator drona zaobserwował wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do krośnieńskich policjantów, którzy oczekiwali na pobliskich parkingach i zatrzymywali pojazd podejmując interwencję wobec sprawcy wykroczenia.

Funkcjonariusze w czasie działań ujawnili 20 wykroczeń, zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne.

Policja z dronem w Krośnie

- Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czyli wjazd na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle niestety jest jedną z przyczyn powstawania poważnych zdarzeń drogowych, często ze skutkiem śmiertelnym. Takie zdarzenia miały miejsce w przeszłości na krośnieńskich drogach. Uświadamiamy kierujących, jak ważne jest stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Przypominam, że za niestosowanie się do tej sygnalizacji sygnalizatora S-1 można zostać ukaranym mandatem karnym w wysokości 500 zł, na nasze konto trafi też 15 punktów karnych. W przypadku sygnalizatora S-2 jest to 500 zł i 6 punktów karnych - dodał asp. sztab. Jerzy Stojak.

Zobacz zdjęcia z akcji:

~SOMGORSI

11-11-2022 15:55 11 12

Gibalski jakie pomówienia, to wszystko prawda zarejestrowana na kamerce. Nikt tu nikogo nie pomawia tylko mówię jak jest naprawdę.
Odpowiedz

~Egon

11-11-2022 09:51 12 10

Luk, a ty masz prawo jazdy ? Nie wiesz jak ja jeźdżę to nie wyciągaj błędnych wniosków. Zabrałbym cię do Neapolu lub Paryża to byś zobaczył jak wygląda ruch uliczny. Tylko pewnie pieluszek by ci brakło.
Odpowiedz

~Egon

10-11-2022 18:16 12 12

Oj Luk, luki to ty masz chyba w głowie jak pieszych widzisz dopiero w połowie drogi. Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Wyraźnie piszę o sytuacji gdy jest brak pieszych ! A przez to skrzyżowanie przejeżdżam codziennie kilkakrotnie i wreszcie zauważyłem pozytywną zmianę, naeszcie jest zielona strzała w prawo ! Jak jej nie było to auta stały i czekały na zielone światło. Jak się włączyły to znowu stały bo po przejściu na Lwowskiej szli piesi.
Odpowiedz

~Luk

10-11-2022 10:18 16 12

@Egon wybierz się w inne miejsce, np. na skrzyżowanie ul. Niepodległości i Lwowskiej, tuż obok straży. Tam pieszych nie widać tak długo aż nie znajdą się na środku jezdni, ale tacy jak Ty często nawet nie zwolnią przed dojazdem do sygnalizacji. I właśnie przez takich filozofów drogowych jak Ty, warunkowa zielona strzałka powinna zostać zupełnie zlikwidowana, co z resztą jest rozważane przez rząd.
Odpowiedz

~Gibalski

09-11-2022 20:08 20 17

Proszę nie rzucać fałszywych pomówień na temat policjantów. W dzisiejszych czasach policja na prawdę jest czysta. Minęły czasy komuny, kiedy milicja miała wiele za uszami.
Odpowiedz

~Redak

09-11-2022 09:41 14 18

Zdecydowanie i ja podpisuję się pod komentarzem SOMGORSI ! Takich i podobnych doświadczeń z tymi co karają i pouczają , a sami za pazurami jeszcze więcej mają mógłbym sporo wyliczyć..... Piszę to z pełną świadomością i odpowiedzialnością ,pon. niejednokrotnie byłem świadkiem zdarzeń za które taki pseudo "strusz... prawa" powinien zostać podwójnie "rozliczony" ! No ale... ewidentnie widać ,kto , na ile i na jakim stołku może sobie pozwolić.........
Odpowiedz

~Coooo

08-11-2022 23:32 14 12

Dobrze że na zimę wyciągnęli.
Jak dobrze pamiętam przez zimno akumulatory w dronie wytrzymują mniej.
Odpowiedz

~klakson

08-11-2022 20:23 16 12

uspokoj sie
Odpowiedz

~Haha

08-11-2022 19:20 18 21

Nagonka idzie pełna para. Chodzi tu tylko o wyciąganie kasy. A reszta to malo ważne.
Odpowiedz

~Egon

08-11-2022 16:51 22 25

Typowe łatanie dziury budżetowej. Bezwarunkowe zatrzymywanie się na zielonej strzałce to już przesada. Oczywiście, jeżeli są w pobliżu piesi, to tak. Ale jak pusto i nikogo nie ma to po co stwarzać fikcję, wystarczy spokojnie przejechać. Zresztą, dzisiaj jedna akcja, a za chwilę dalej będzie to samo. Nie jestem złośliwy, ale gdybym stanął parę godzin na prawoskręcie z Bieszczadzkiej na Lwowską, tam gdzie dzisiaj filmowali, to na pewno kilkanaście radiowozów by się też udało uwidocznić na filmie.
Odpowiedz

~Rowerzysta w strachu

08-11-2022 16:26 18 18

Może by do Jedlicza z tym dronem na Rynek przyjechali bo tam tak niebezpiecznie same wypadki, pieszych i rowerzystów.
Odpowiedz

~SOMGORSI

08-11-2022 14:14 18 31

Ciekaw jestem czy operator drona przekaże również informację o policjantach w radiowozach , którzy nagminnie łamią przepisy. Ostatnio jechałem przed radiowozem ,oczywiście 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. W pewnym momencie pan policjant się zdenerwował i wyprzedził mnie na podwójnej ciągłej i przed przejsciem dla pieszych.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.