Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Targowiskach zorganizowała 10 listopada obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na obchody Narodowego Święta Niepodległości zaprosili 10 listopada do domu ludowego w Targowiskach wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik i społeczność Szkoły Podstawowej w Targowiskach.

- W naszej szkole świętujemy już od samego rana. Wzięliśmy udział w akcji "szkoła do hymnu", oddziały przedszkolne i najmłodsi uczniowie przygotowali część artystyczną w szkole. Teraz, w domu ludowym w Targowiskach chcemy słowem, pieśnią i tańcem sławić naszą Niepodległą - powiedziała Małgorzata Lorenc, dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.

Narodowe Święto Niepodległości w Targowiskach

Na scenie domu ludowego, w montażu słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas starszych szkoły w Targowiskach, a poloneza zatańczyli uczniowie klasy I. Wystąpił również chór ze szkoły w Targowiskach.

Narodowe Święto Niepodległości w Targowiskach

Wójt Dorota Chilik podkreśliła, że program artystyczny przygotowany przez uczniów z Targowisk przypomina nam, że 104 lata jesteśmy krajem niepodległym, o co walczyli nasi przodkowie.

- Jesteśmy winni im za to pamięć. Szli walczyć za naszą wolność o każdy skrawek ziemi, o każdy dom. Dzięki temu możemy się dzisiaj spotykać, brać udział w tych pięknych i wzruszających uroczystościach - stwierdziła Dorota Chilik.

Po części artystycznej Koło Gospodyń Wiejskich i sołtys Targowisk zaprosili na wszystkich na targowiski żurek.

~obserwator

13-11-2022 13:01 6 3

Pięknie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.