Tak w Krośnie świętowano 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Na bogaty program dzisiejszych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krośnie składało się wiele wydarzeń, wśród nich XXVI Bieg Niepodległości i IX Zawody Nordic Walking.

Obchody Święta Niepodległości 2022 w Krośnie

Najważniejszym punktem była uroczysta msza święta za Ojczyznę w Bazylice Kolegiackiej koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, twórcy niepodległej Rzeczypospolitej, honorowego obywatela miasta Krosna. Tradycyjnie uroczystość uświetnili żołnierze 5. batalionu strzelców podhalańskich i Miejska Górnicza Orkiestra Dęta.

Obchody Święta Niepodległości 2022 w Krośnie

Pod pomnikiem odegrano i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, następnie głos zabrał Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki i posłowie Joanna Frydrych i Piotr Babinetz.

Obchody Święta Niepodległości 2022 w Krośnie

- Składając dziś hołd naszym przodkom za najcenniejszy dar, jakim jest wolność, pamiętajmy, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jej dla pomyślności dla obecnych i przyszłych pokoleń. Z ogromną wdzięcznością odnoszę się do postaw patriotycznych mieszkańców naszego miasta, którzy nie tylko od święta pielęgnują pamięć o przodkach, którym zawdzięczamy życie w wolnej i niepodległej Polsce - powiedział prezydent Piotr Przytocki.

Obchody Święta Niepodległości 2022 w Krośnie

Odbył się też apel pamięci i oddana została salwa honorowa, a pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiciele samorządu, organizacji politycznych i społecznych, służb mundurowych, szkół, harcerzy i kombatantów złożyli wiązanki kwiatów, wieńce i zapalone znicze.

Obchody Święta Niepodległości 2022 w Krośnie

Uroczystości na krośnieńskim rynku zakończyła defilada. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.