Powiat Krośnieński, Gmina Iwonicz-Zdrój i Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju zaprosili 11 listopada na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.
Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się złożeniem wiązanek kwiatów przed Krzyżem Millenijnym w Iwoniczu-Zdroju.

Tą część uroczystości uświetniła Gminna Orkiestra Dęta z Iwonicza. Po jej zakończeniu, w kościele pw. św. Iwona, proboszcz parafii ks. Bogdan Nitkiewicz odprawił mszę św. w intencji Ojczyzny.

Powiatowo-gminne Święto Niepodległości w Iwoniczu-Zdroju

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie odznaczeń państwowych przyznanych przez prezydenta RP osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz Powiatu Krośnieńskiego i jego mieszkańców. Wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowała Marka Aftanasa, a brązowym Krzyżem Zasługi Andrzeja Guzika i Adolfa Kasprzyka.

Powiatowo-gminne Święto Niepodległości w Iwoniczu-Zdroju

Spotkanie w Iwoniczu-Zdroju było również doskonałą okazją do uhonorowania osób za wybitne zasługi dla Powiatu Krośnieńskiego, które na co dzień stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców powiatu krośnieńskiego, dbają o rozwój swoich jednostek, współpracują z samorządem Powiatu i wspierają różnego rodzaju inicjatywy lokalne. Starosta Jan Pelczar wręczył medale "Zasłużony dla Powiatu Krośnieńskiego" Komendantowi Miejskiemu Policji w Krośnie inspektorowi Leszkowi Buryle i Komendantowi Miejskiemu PSP w Krośnie starszemu brygadierowi Zbigniewowi Nowakowi.

Odznaczeni medalami w Iwoniczu-Zdroju

W kolejnej części podsumowany został XV Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej, który odbył się 27 października w kinie Wczasowicz w Iwoniczu-Zdroju. W eliminacjach powiatowych udział wzięło ponad 60 uczestników, a organizatorami było Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Iwonicz Zdrój oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju.

Wyniki konkursu


Szkoły podstawowe - kl. IV-VI
1 m. - Maria Kuruc (Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce) i Julia Zygmunt (SP Lubatowa)
2 m. - Eliza Olbrycht (SP Ustrobna)
3 m. - Jakub Łątka (SP Jaśliska)
wyróżnienia: Nikola Ciupa (Zespół Szkolno-Przedszkolnych w Żarnowcu), Antonina Witkoś (SP Iskrzynia), Kinga Krężałek (ZS Zręcin)

Odznaczeni medalami w Iwoniczu-Zdroju

Szkoły podstawowe - kl. VII-VIII
1 m. - Kinga Wójcik (SP Łężany)
2 m. - Amelia Misiewicz (Gmina Rymanów)
3 m. - Dagmara Kałuża (SP Łęki Strzyżowskie) i Zofia Baran (SP Dukla)
wyróżnienia: Maja Kurowska (SP Faliszówka) i Inga Gonet (ZS Zręcin)

Szkoły ponadpodstawowe
1 m. - Marcelina Albrycht (Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym)
2 m. - Magdalena Rogowska (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju)
3 m. - Gabriela Kmon (GOK Korczyna) i Łucja Trybus (Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Biblioteka w Chorkówce)
wyróżnienia: Natalia Zając (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju), Oliwia Mendocha (Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Biblioteka w Chorkówce) i Wiktoria Feruś -(LO Jedlicze).

Laureaci konkursu powiatu krośnieńskiego

Nagrody i wyróżnienia wręczali poseł Piotr Babinetz, wicewojewoda Jolanta Sawicka i wicestarosta Andrzej Guzik.

Część laureatów zaprezentowała się przed publicznością.

Wśród gości obchodów Święta Niepodległości byli również między innymi przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, delegacja węgierska z XVII Dzielnicy Budapesztu, której przewodniczył wiceburmistrz Peter Fuzesi oraz władze gminy Iwonicz-Zdrój z przewodniczącym Rady Miejskiej Rajmundem Boczarem i burmistrzem Witoldem Kocajem.

CHRISS

14-11-2022 19:00 5 1

~Miet to taka moda, jeszcze chwila i na medale nie będzie nawet pieniędzy w budżecie
Odpowiedz

~Miet

12-11-2022 12:35 6 10

Narobili tych medali i rozdają na prawo i lewo. Jaka ranga tego jest? Nowak z PSP? Za to, że do pracy chodzi i za to mu płacą. Ani to smaczne ani miłe.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.