Schronisko dla psów "Wesoły kundelek" - Fundacja poinformowało o bulwersującym zdarzeniu w Czarnorzekach, gm. Korczyna. Wystosowali też apel.
W Czarnorzekach nieopodal tarasu widokowego przypadkowa osoba natknęła się na świnki morskie. Wstępnie miało ich być około 15.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się że jest ich ponad 30! Ponad 30 świnek porzuconych w krzakach. Możemy domyślać się, że pochodzą one z pseudohodowli. Są w różnym wieku. Młode i dorosłe. Komuś zapewne odechciało się już zarabiać na nich i pozbył się ich jak zwykłe śmieci. Brakuje nam słów by opisać tego "człowieka" - poinformowało Schronisko dla psów "Wesoły kundelek" na swoim FB.

świnki morskie w lesie

Członkowie Fundacji przygotowują dla nich odpowiednie miejsce. Diagnozujemy pod kątem zdrowotnym. Dziękują również OTOZ Animals Krosno za współpracę i pomoc w ich wyłapaniu. Choć nie było to łatwe, udało się i wszystkie są bezpieczne.

Zwrócili się tez z prośbą.

- Nie spoczniemy dopóki nie znajdziemy tej bestii, która dopuściła się ich porzucenia. Będziemy wdzięczni za każdą informacje. Może ktoś z Was ma w domu świnkę, którą kupił gdzieś na terenie powiatu krośnieńskiego. Może znacie kogoś kto posiadał hodowlę. Wszelkie nawet najdrobniejsze informacje będą na wagę złota. Zapewniamy pełną anonimowość. Kontaktujcie się pod numerem 575400574 lub piszcie do nas na FB - apeluje Schronisko dla psów "Wesoły kundelek" - Fundacja.

[AKTUALIZACJA]


Wczoraj schronisko poinformowało, że do "Wesołego kundelka" trafiło 39 świnek w różnym wieku, od kilkutygodniowych do kilkuletnich.

- Przyjechały bardzo wystraszone. Z dnia na dzień ich lęk przemija. Zaczynają już się z nami oswajać. Już nie uciekają w każdy kąt. Nie chowają się w najmniejsze zakamarki. Coraz śmielej zbliżają się do nas. Apetyt również rośnie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo kiedy do nas przyjechały, nie wyglądały zbyt dobrze. Wychudzone oraz odwodnione. Z większymi lub mniejszymi wyłysieniami. Niestety, zdiagnozowaliśmy u nich świerzb. Leczenie już rozpoczęliśmy. Każdego dnia czuwamy nad nimi wraz z lekarzami weterynarii. Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że ich stan zdrowia będzie się szybko poprawiał - poinformowało schronisko "Wesoły kundelek".


~Nix

14-11-2022 12:53 25 23

A podobno ludzie głodują
Odpowiedz

~Aniela

13-11-2022 11:00 29 25

Ludzie bez uczuć...........
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.