Wampiriada to studencka akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku.
VIII edycja Wampiriady ruszyła w poniedziałek 14 listopada o godz. 9 i potrwa do piątku 18 listopada. Inauguracji towarzyszył przyjazd krwiobusa na krośnieński rynek, przed jego drzwiami ustawiła się od razu kolejka chętnych.

- Wampiriada zrzesza przede wszystkim studentów oraz pracowników uczelni, ale oczywiście zachęcamy wszystkich mieszkańców Krosna do oddawania krwi. I właśnie tegoroczną wampiriadę inauguruje przyjazde krwiobusa. Cały czas jest wielkie zapotrzebowanie i są niedostatki krwi, więc staramy się pozyskiwać nie tylko stałych bywalców, ale nowe osoby - mówi dr Monika Musijowska z KPU w Krośnie.

krwiobus w Krośnie

W ramach akcji krew można oddać również w punkcie poboru krwi w krośnieńskim szpitalu w godzinach jego funkcjonowania.

- Każda z osób, która odda krew w ramach krośnieńskim wampiriady, ma szansę na wylosowanie nagród zasponsorowanych przez partnerów naszej akcji - dodaje dr Monika Musijowska.

Przypominamy. Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 - 65 lat. Aby zgłosić się do oddania krwi, należy przedstawić dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być dowód osobisty lub paszport. W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym.

plakat wampiriada krosno

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.