12 listopada na Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się XIV Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystego otwarcia oraz przywitania wszystkich zgromadzonych dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik oraz Wojciech Florczak Dyrektor GOSiR w Jedliczu.

Zawody odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z podziałem na 3 kategorie wiekowe. W tym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 80 zawodników i zawodniczek, którzy przyjechali między innymi z Krakowa, Gliwic, Wadowic, Rzeszowa, Gorlic, Leska, Jasła, Brzozowa, Rogów, Haczowa i Warzyc, a także z Ukrainy.

Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W turnieju nie zabrakło reprezentantów sekcji szachowej GOSiR Jedlicze. Spośród wszystkich zawodników na szczególne wyróżnienie zasługują Krzysztof Mastej, który z wynikiem 4.5 pkt. w kategorii młodzież zajął miejsce tuż za podium, Leszek Wiśniowski, który z dorobkiem 5 pkt. w kategorii OPEN zajął wysokie 6 miejsce oraz Karol Opałka, który w kategorii dzieci uplasował się na 7 miejscu z wynikiem 4.5 pkt.

Wyniki poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

Kategoria dzieci - rocznik 2011 i młodsi:
1. Nakonechnyi Oleksii - Truskawets Ukraina
2. Penar Mateusz - KKSz URANIA Krosno
3. Bartko Jan - GKSz Kornuty Gorlice

Kategoria młodzież - rocznik 2007 - 2011:
1. Bolek Kamil - KKSz Urania Krosno
2. Penar Marcin - GKSz Kornuty Gorlice
3. Forc Ksawery - UKS Cebulka Warzyce

Kategoria OPEN:
1. Juszczyk Michał - Jasło
2. Kucza Arkadiusz - KSz Czarny Koń Rogi
3. Futyma Dawid - LKS Sanovia Lesko

Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Na zakończenie turnieju, każdy z młodszych zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek. W poszczególnych kategoriach zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom, medal oraz statuetkę, które wręczali Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, sędzia główny turnieju Marian Lorenc oraz Dyrektor GOSiR w Jedliczu Wojciech Florczak.

GOSiR Jedlicze składa serdeczne podziękowania sędziemu głównemu turnieju Marianowi Lorencowi za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.