Kurier z Ukrainy przewoził 23 imigrantów z Syrii i Turcji. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Sąd zdecydował o losie 31-letniego mężczyzny.
19 października w Lipowicy (gm. Dukla), funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Sanoku zatrzymali do kontroli samochód Iveco na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazd poruszał się DK19 od strony Barwinka w kierunku Dukli, a kierował nm 31-letni obywatel Ukrainy.

Podczas kontroli przestrzeni ładunkowej pogranicznicy ujawnili 23 osoby. Wśród nich było 11 obywateli Turcji i 12 obywateli Syrii, w tym dziewięcioro dzieci od 2 lat. Imigranci zostali przewiezieni do placówki w Sanoku, gdzie otrzymali pomoc i ciepłe posiłki. Decyzją sądu zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Z ustaleń wynika, że wszyscy mieli trafić do Niemiec, gdzie mieszkają ich rodziny.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie. 31-letniemu Mykycie D. został postawiony zarzut zorganizowania innym osobom nielegalnego przekroczenia granicy.

- 19 października 2022 r., wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, która pełniła rolę tzw. pilota, zorganizował nielegalne przekroczenie granicy państwowej ze Słowacji do Polski. 31-latem przewiózł w ukryciu w części bagażowej samochodu Iveco 23 osoby, w tym 11 obywateli Turcji i 12 obywateli Syrii - poinformowała prokurator rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec Mykyty D. trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się, że wcześniej 31-letni obywatel Ukrainy wraz z pilotem podróżującym samochodem osobowym, mógł przywieźć do Polski inną grupę imigrantów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.