Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza-Zdroju zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej z okazji 101 rocznicy urodzin Władysława Kandefera.
Wernisaż odbędzie się w czwartek 24 listopada 2022 roku o godzinie 17.00 w Galerii Fotografii RCKP, ul. Kolejowa 1 w Krośnie.

Wystawa czynna od 10 listopada do 31 grudnia 2022.

Władysław kandefer, artysta rzeźbiarz. Wychowanek krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Xawerego Dunikowskiego i Zbigniewa Pronaszki. Utworzył Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym. Był również współtwórcą krośnieńskiej filii Biura Wystaw Artystycznych. W czasie wojny wykonywał protezy ortopedyczne dla inwalidów.

Krzysztof Antosz, nauczyciel fotografii w krośnieńskim Studium Animatorów Kultury. Uprawia fotografię i kameralne formy filmowe. Współpracuje przy realizacji wieloletnich projektów fotograficznych: "Wielki Album Krośnieński" z Muzeum Podkarpackim, czy "Pracownie" z BWA w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.