Pierwsza Dama - żona Prezydenta RP spotkała się w bursie przy ul. Czajkowskiego z obywatelami Ukrainy z Energodaru, którzy przebywają w Krośnie.
Dzisiaj (17 listopada) przebywała z krótką wizytą w Krośnie Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Zaprosiły ją Ukrainki, mieszkanki Energodaru, które po wybuchu wojny na Ukrainie znalazły schronienie w Krośnie. Wraz z dziećmi mieszkają w bursie przy ul. Czajkowskiego.

W spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, które zajmują się pomocą obywatelom Ukrainy, były konsul Polski w Charkowie, a także władze miasta Krosna.

Uczestniczący w spotkaniu prezydent Krosna Piotr Przytocki powiedział, że przebywający w Krośnie obywatele Ukrainy przygotowali z okazji wizyty Pierwszej Damy wzruszający program artystyczny w języku polskim i ukraińskim.

- Wspomnę, że pani prezydentowa jest osobą bardzo otwartą i wspierającą nas od wielu miesięcy. Podsumowaliśmy dotychczasową współpracę, rozmawialiśmy też o kolejnych projektach i pomysłach na przyszłość oraz źródłach finansowania kolejnych przedsięwzięć, jak choćby doinwestowania kwestii związanych z nauką w szkołach, by młodzi obywatele Ukrainy mogli sprawnie poruszać się na rynku pracy - powiedział prezydent Piotr Przytocki.

Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna dodał, że małżonka Prezydenta RP w swoim wystąpieniu podziękowała Polakom za pomoc, którą niosą Ukrainie od początku wojny.

- Odniosła się w nim do koncertu, jaki zaprezentowali przebywający w naszym mieście mieszkańcy Energodaru. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, było naturalnie, nie wyczuwało się dystansu - zaznaczył Bronisław Baran.

Agata Kornhauser-Duda otrzymała najnowszy album o Krośnie oraz oczywiście szklaną pamiątkę.

Spotkanie było zamknięte dla mediów.

[AKTUALIZACJA]


Zdjęcia ze spotkania udostępnił Urząd Miasta Krosna.

~Janek

20-11-2022 19:43 12 10

Droga rozjuszona Basiu, Barbaro. To nie żadni Ukraińcy, a Polacy z Enerhodaru. Panimajesz?
Odpowiedz

~xel

18-11-2022 16:37 13 13

Barbara nie chyba, tylko Polska już nie istnieje wg rządzących. Nawet już nie walczą o KPO, hamowanie inflacji, oddłużanie kraju etc. Niestety wielu jest jeszcze takich którym się wydaje że jest inaczej
Odpowiedz

~Ja

18-11-2022 12:57 12 11

Może dlatego, że Ukraińcami zainteresował się Putin.
Odpowiedz

~Barbara

17-11-2022 20:29 20 39

To przykre ze Pani Agata Duda interesuje sie tylko Ukraincami i ich potrzebami a Polakow ma daleko w d.....ie wstyd p o prostu wstyd no chyba ze Polska juz nie istnieje wg rzadzacych jedynie Ukraina
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.