Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Rymanowie. Kierujący jednośladem był kompletnie pijany. Ile będzie go to "kosztować"?
Do zdarzenia doszło wczoraj (17 listopada) po godz. 13, na ul. Grunwaldzkiej w Rymanowie. Leżącego na jezdni, rannego rowerzystę, zauważyli inni kierujący. Niezwłocznie wezwali na miejsce służby ratownicze oraz udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy.

- Policjanci wstępnie ustalili, że 24-letni cyklista, zjeżdżając ze wzniesienia, stracił panowanie nad rowerem i upadł na jezdnię. Mężczyzna doznał obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie - poinformował podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.