Na zaproszenie zarządu Krosno Glass SA, Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził dziś (18.11) hutę szkła w Krośnie. Prezydent zwiedził zakład, w tym wydział produkcji ręcznej.
- Bardzo dziękuję pani prezes Indze Kamińskiej za oprowadzenie mnie po zakładzie, za możliwość spotkania z pracownikami. Jestem tutaj nie tylko po to, żeby odwiedzić zakład, nie tylko po to, żeby zobaczyć produkcję szkła użytkowego, które nie zawaham się tego powiedzieć - jestem praktycznie pewny - że jest w każdym polskim domu - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda w hucie szkła w Krośnie
mat. prasowe Krosno Glass

Prezydent przyznał, że jest świadomy, z jakimi trudnościami zakład mierzy się w czasie kryzysu energetycznego.

- Musimy głęboko zastanowić się nad formułą wsparcia dla firmy, nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom i jak je rozwiązać. Jak wspomóc firmę, żeby ponad 1500 osób, które są tutaj zatrudnione nadal miało zatrudnienie i mogło spokojnie utrzymywać rodziny. Aby nie musieli martwić się o pracę, żeby ta tradycja rodzin, która bardzo często jest od pokoleń, nie zatraciła się, aby firma nadal mogła spokojnie istnieć - powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda w hucie szkła w Krośnie
mat. prasowe Krosno Glass

Prezes Krosno Glass SA Inga Kamińska przypomniała o zbliżającym się jubileuszu huty i jednocześnie jasno podkreśliła, jaki był cel zaproszenia prezydenta.

- Wizyta Prezydenta to ogromnie ważne wydarzenie dla naszej huty. Niemal w przeddzień obchodów 100-lecia działalności mieliśmy zaszczyt pokazać, jak prężnie działa zakład, jak powstają wyroby szklane używane w polskich domach, a także w ponad 70 krajach na świecie. Krosno to dziedzictwo narodowe, legendarna polska marka i ikona szkła, która jednak mierzy się obecnie z dramatycznie trudną sytuacją. Postanowiliśmy porozmawiać z Panem Prezydentem o tym, że niekorzystny rozwój sytuacji gospodarczej wobec braku programów pomocowych dla dużych firm może zachwiać bezpieczeństwem 1600 pracowników huty i ich rodzin, a także prawie 12 000 pracowników zatrudnionych w firmach z Podkarpacia współpracujących z fabryką - powiedziała Inga Kamińska, prezes Krosno Glass.

Prezydent Andrzej Duda i prezes Krosno Glass Inga Kamińska

Prezydent Andrzej Duda po zwiedzeniu zakładu spotkał się z radą nadzorczą, przedstawicielami właściciela spółki oraz organizacji związkowych, a także szefami kluczowych działów produkcji i administracji huty. Na zakończenie wizyty odbyła się wspólna konferencja prasowa prezydenta i prezes Krosno Glass.

~Cooo

25-11-2022 00:41 1 0

Ci wszyscy co chcą wybudowania tam osiedla.
Będą dojeżdżać do roboty w Rzeszowie, jak zburzymy wszystkie miejsca produkcji i zostaną tylko sklepy i mieszkania?
Odpowiedz

~Pro

23-11-2022 10:05 4 1

Zlikwidować i wybudować osiedle! A potem będziesz pił z plastikowego kubka! Nie mówiąc o ile huta płaci podatku-między innymi aby tobie mieszkańcowi tego osiedla wygodzić i ilu żywi ludzi + z czego Krosno jest znane...ze szkła. Bo ile jest innych mniejszych hut szkła w koło Krosna. Miasto i samorządy powinny huhać i dmuchać na takie wielkie zakłady - oczywiście nie kosztem pracownika bez którego nie było by szkła!
Odpowiedz

~Inga

20-11-2022 12:37 5 8

Zarobki zarządu są bardzo dobre nawet lepsze niż kiedyś. Proszę się nie obawiać.Pozdrawiam i życzę miłej pracy.
Odpowiedz

~podatnik

19-11-2022 23:05 6 9

Pani prezes dostanie dodatkowa premie za uscisk reki prezydenta
Odpowiedz

~Rk

19-11-2022 19:45 7 7

Zlikwidować i wybudować osiedle polanka 2
Odpowiedz

~sw

19-11-2022 17:27 9 10

I co ? Ktoś się ucieszył z jego wizyty ?
Odpowiedz

~SOMGORSI

19-11-2022 12:32 10 12

Z robolami się nie spotkał, po prostu ich olał
.
Odpowiedz

~krosno

19-11-2022 10:24 4 18

pani Ingo proszę napisać ile zarabia się na danym stanowisku w zarządzie spółki ile jest stanowisk i jaka jest cała kwota jaką zabiera zarząd jakie premie i dodadki osoby dostają i jakie zarobki mają pracownicy produkcyjni ile osób zarabia takie i takie stawki jak sobie sami odpowiecie to zmniejszycie sobie wynagrodzenie do 7 tys a reszte przeznaczycie na termomodernizacje huty bez pomocy państwa jeżeli nie to nie nadajecie się do zarządu
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.