Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie zgodził się na umyślne niepokojenie lub płoszenie wilków podchodzących do zabudowań na terenie Rymanowa-Zdroju.
Z wnioskiem o wyrażenie zgody na niepokojenie lub płoszenie wilków na terenie gminy Rymanów wystąpił w listopadzie br. burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec. Miało to związek ze zgłoszeniami o atakach wilków na zwierzęta domowe, gospodarskie i leśne oraz ze względu na istniejące zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i ich mienia.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wyraził zgodę na niepokojenie lub płoszenie na terenie Rymanowa-Zdroju pod warunkiem, że czynności będą realizowane przy użyciu materiałów hukowych, rac i kołatek oraz broni pneumatycznej o energii pocisku poniżej 17 J przy użyciu amunicji niepenetracyjnej, a w przypadku osób posiadających stosowne uprawnienia mogą być realizowane także przy użyciu broni palnej gładkolufowej z wykorzystaniem amunicji niepenetracyjnej.

Decyzja jest ważna do 31 grudnia 2023 r.

Wilk przechadza się po Komborni
RDOŚ w Rzeszowie przypomina, że szkodę lub zdarzenie z wilkiem bądź niedźwiedziem można zgłosić w Regionalnej Dyrekcji Ochrony środowiska w Rzeszowie, al. Józefa Piłsudskiego 38, tel. 17 78 50 044 fax 17 85 21 109, e-mail: sekretariat.rzeszow@rdos.gov.pl lub w Wydziale Spraw Terenowych w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1, tel. 13 43 72 831.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.