W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok przeciwko 45-letniemu Krystianowi G. Mężczyzna, który miał postawione dwa zarzutu, dobrowolnie poddał się karze.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej, prowadzili śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy z tzw. tarczy antykryzysowej.

Z ustaleń śledztwa wynikało, że 45-latek prowadząc działalność na terenie gminy Rymanów w celu uzyskania dotacji, fałszował dokumentację dotyczącą liczby zatrudnianych przez siebie pracowników. Przedstawiał je następnie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Polskim Funduszu Rozwoju, wprowadzając urzędników w błąd co do istnienia podstawy przyznania subwencji w ramach tarczy finansowej.

Śledztwo zakończyło się postawieniem Krystianowi G. dwóch zarzutów.

- Od czerwca do końca lipca 2020 roku reprezentując dwie spółki z siedzibą na terenie gminy Rymanów, doprowadził Polski Fundusz Rozwoju S.A. w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 648 tys. zł. Kwota taka stanowi mienie znacznej wartości - poinformowała prokurator rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Drugi zarzut dotyczy niekorzystnego rozporządzenia mieniem Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie. W tym przypadku jest to ponad 74,5 tys. zł.

Krystian G. w trakcie śledztwa przyznał się do winy.

- Jego wyjaśnienia są zgodne z ustaleniami faktycznymi i wskazują, że dopuścił się zarzucanych mu czynów - dodała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Oskarżony złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował łączną karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zobowiązał się też do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem w wysokości 648 tys. zł na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w Warszawie oraz ponad 74,5 tys. zł na rzecz Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie.
Propozycja została zaakceptowana przez prokuraturę, która złożyła do Sądu Okręgowego w Krośnie wniosek o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kar.

Sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie poinformował, że sąd przychylił się do tego wniosku i skazał 45-letniergo mężczyznę na zaproponowane wcześniej kary.

Mieszkanie gminy Rymanów był wcześniej karany.

~SOMGORSI

24-11-2022 10:36 2 5

Nie siedzieć tylko łopata i kartka na plecach z jakiego powodu skierowany do prac społecznych. Tak to chwilę posiedzi ,wyjdzie i od nowa zacznie kombinować, i skonfiskować majątek. To by oduczyło innych takich praktyk.
Odpowiedz

~Znajomy przedsiębiorca

23-11-2022 09:48 2 4

Powinien siedzieć już dawno
Odpowiedz

~As

22-11-2022 20:36 4 5

Co to za firma Takie info powinno być jawne.Niech wszyscy wiedzą jak się przedsiębiorcy bogacą
Odpowiedz

~Gibalski

22-11-2022 15:31 5 2

Złodziejstwo ma krótkie nogi. Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.