Miasto Krosno rozpoczyna przyjmowanie wniosków na preferencyjny zakup węgla, który mieszkańcy Krosna mogą kupić w związku z wejściem w życie tzw. "ustawy węglowej". Jak to wygląda w gminach powiatru.
Miasto Krosno rozpoczyna przyjmowanie wniosków na zakup paliwa stałego, zgodnie z nowymi przepisami, tzw. ustawy węglowej.

- Zrealizowanie zakupu przypadającej do końca bieżącego roku ilości węgla zgodnie z zapisami ustawy i logistyką transportu wymaga określonego czasu, stąd prosimy mieszkańców o jak najszybsze składanie wniosków. Chcemy zamknąć nabór w najbliższy poniedziałek, 28 listopada - informuje Małgorzata Bocianowska, naczelnik Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna.

Wnioski są dostępne w budynkach Urzędu Miasta Krosna:
- przy ul. Lwowskiej 28a,
- przy ul. Bieszczadzkiej 5 - piętro II (Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna),
- przy ul. Staszica 2.

Wniosek można również pobrać, wydrukować i po uzupełnieniu złożyć w jednym ze wspomnianych miejsc. Może on również zostać złożony za pomocą środków komunikacji elektronicznej - opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. Można go przesłać pocztą elektroniczną na adres gk@um.krosno.pl lub przesłać przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (ESP) - epuap.gov.pl.

Wniosek o zakup preferencyjny węgla zawiera oświadczenie, że wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany zakup preferencyjny, nie nabyli paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2 pkt 1 ustawy węglowej, czyli 1,5 tony.

W momencie, kiedy węgiel będzie dostępny, to każdy mieszkaniec, którego wniosek został pozytywnie rozpatrzony, otrzyma informację o miejscu i warunkach odbioru węgla oraz wysokości kwoty do zapłaty. Koszt węgla będzie nie wyższy niż 2000 zł za tonę.

- W tym momencie finalizujemy uzgadnianie szczegółów z firmą Tauron Wydobycie oraz porozumienie z firmą, która ma zapewnić transport i przechowywanie węgla w mieście Mamy świadomość zimy, która nadeszła i konieczności ogrzewania domów. Robimy, co możemy, aby wszystko przebiegało sprawnie i szybko, jednak wiele czynników zostało nam narzuconych przepisami ustawy w ostatniej chwili i nie mamy na nie wpływu. Prosimy zatem o wyrozumiałość - podkreśla Andrzej Lula, Sekretarz Miasta Krosna.

W ramach zakupu preferencyjnego według aktualnej oferty dostępny będzie węgiel do kotłów z podajnikiem "JARET" (ekogroszek II), orzech, kostka II. Ma on pochodzić z Zakładu Górniczego Janina lub Zakładu Górniczego Sobieski a dostarczony będzie przez spółkę Tauron Wydobycie S.A.

Ustalona zgodnie z ustawą ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego do dnia 31 grudnia 2022 r. wynosi 1,5 tony.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami Urzędu Miasta Krosna, ul. Bieszczadzka 5 (II piętro), telefon: 13-47-43-629.

Dystrybucja węgla w gminach powiatu krośnieńskiego


Gmina Chorkówka: https://chorkowka.pl/...

Gmina Dukla: http://www.dukla.pl/...

Gmina Iwonicz-Zdrój: https://iwonicz-zdroj.pl/...

Gmina Jaśliska: https://jasliska.info/...

Gmina Jedlicze: https://jedlicze.pl/...

Gmina Korczyna: https://korczyna.pl/aktualnosc-1032-zakup_preferencyjny_wegla.html

Gmina Krościenko Wyżne: https://kroscienkowyzne.pl/...

Gmina Miejsce Piastowe: https://www.miejscepiastowe.pl/...

Gmina Rymanów: https://www.rymanow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=8&dzialy=8&artykul=8018&akcja=artykul

Gmina Wojaszówka: https://www.wojaszowka.pl/...

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.