Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna rozesłał do mediów sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących kolejnego kredytu.
W ostatnich dniach w lokalnych i ogólnopolskich mediach pojawiły się informacje o problemach z przebudową stadionu przy ulicy Legionów w Krośnie. W artykułach informowano, że miasto planuje zaciągnąć kolejny kredyt na realizację budowy trybuny.

Joanna Sowa, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Krosna rozesłał do mediów sprostowanie tych nieprawdziwych informacji. - Nieporozumienie wzięło się z faktu iż na zbliżającą się sesję Rady Miasta Krosna przygotowane są uchwały, które wydatki na ten cel zarezerwowane w budżecie na ten rok przesuwane są na rok przyszły. W nomenklaturze finansowej nazywa się to "zaciągnięciem zobowiązania" nie ma to jednak nic wspólnego z kredytem czy dodatkowymi pieniędzmi przeznaczonymi na ten cel - informuje Joanna Sowa.

- W ostatnim czasie Wykonawca budowy trybuny, której termin zakończenia był pierwotnie przewidziany na koniec listopada 2022 r. zwrócił się z uzasadnionym zgodnie z prawem wnioskiem do Miasta o przedłużenie terminu do lutego 2023 r. Zmiana harmonogramu realizacji robót spowoduje zmniejszenie wydatków w 2022 r. do kwoty około 6,3 mln zł (już zapłacono około 5 mln zł) i przesunięcie pozostałej kwoty na 2023 r. - tłumaczy z kolei Marcin Połomski Skarbnik Miasta Krosna.

W celu zawarcia aneksów do dwóch ww. umów na zmianę harmonogramów płatności niezbędna jest zgoda Rady Miasta. - Uchwały tego typu są podejmowane w przypadku realizacji zadań wykraczających poza jeden rok budżetowy (np. w sprawie odśnieżania, obsługi bankowej miasta, usług pocztowych itp.), bowiem budżet na dany rok nie pozwala Prezydentowi na zaciąganie zobowiązań wieloletnich, wykraczających poza ten rok - dodaje Marcin Połomski.

~Ciemności

24-11-2022 04:35 3 2

Jest potężny kryzys dlatego trzeba podnosić podatki
Odpowiedz

~niuniu

23-11-2022 12:29 4 0

My mieszkańcy mamy opłaty dla naszych dzieci aby prezydenci disco polo na stadionie posłuchali
Odpowiedz

~Kuku

22-11-2022 21:45 3 0

A powiedz mi co my mieszkańcy Krosna i samo miastoa z tej sławy ?
Odpowiedz

~nick

22-11-2022 21:03 3 2

A co z CDS no to pieniądze są a na trybunę nie ma przecież Krosno będzie dzięki żużlowi sławne na cały kraj
Odpowiedz

~wilk

22-11-2022 19:07 2 4

tak jest jak sie za pisanie artykułu bierze pseudodziennikarz wstyd k112
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.