Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali krośnieńscy policjanci w ramach akcji "Trzeźwy weekend".
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 19 163 kierujących. Podczas działań ujawnili 26 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Za popełnione wykroczenie odpowie 13 kierujących, za przestępstwo odpowie pozostałych 13 kierowców.

Kompletnie pijany za kierownicą. Obywatelskie zatrzymanie w Świerzowej Polskiej
W trakcie trwania działań "Trzeźwy weekend" krośnieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (26.11) na ulicy Słonecznej w Iskrzyni policjanci zatrzymali do kontroli 34-letniego kierującego Iveco. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma około 0,8 promila alkoholu w swoim organizmie.

Pijany 18-latek wjechał motocyklem do rowu
W niedzielę na ul. Sienkiewicza w Jedliczu podczas policyjnej kontroli 31-letniego kierującego volvo okazało się, że mężczyzna ma około 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Policjanci zatrzymali nietrzeźwym kierującym prawa jazdy. Mężczyznom grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat - poinformował podkom. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

~Kabum

28-11-2022 19:05 4 5

Łapki w dół nastolatki- hormony wam szaleją to po lesie polatać
Odpowiedz

~Zielony traktor

28-11-2022 14:14 4 9

W sobotę w godzinach popołudniowych w Jedliczu na ul. Sikorskiego kto skasował barierkę i czerwonego seata, może zasnol za kierownicą, więcej kontroli bo strach pozabijają nas.
Odpowiedz

~SOMGORSI

28-11-2022 11:29 3 12

Jak wcześniej pisałem, prace społeczne z informacją na plecach za co otrzymana kara.
Odpowiedz

~antypijak

28-11-2022 11:14 10 9

W Jedliczu i okolicznych miejscowościach jest wylęgarnia pijaków. To tutaj należy ciągle przeprowadzać akcje trzeźwości kierowców.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.