Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie rozstrzygnął nabór wniosków o dotację złożonych w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.
Wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej można było składać w czterech obszarach tematycznych:
- Czyste powietrze - przeciwdziałanie emisjom,
- Odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna
- Niskoemisyjny transport
- Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i gospodarka wodna

Budżet na realizację tego zadania w tym roku wynosi 1,05 mln zł, na rok przyszły 1,7 mln zł, a na rok 2024 - 850 tys. zł.

W ramach naboru zostały złożone 32 wnioski, z czego 25 wniosków zostało ocenionych pozytywnie pod względem spełnienia kryteriów dostępu, kryteriów jakościowych punktowych i jakościowych dopuszczających, natomiast decyzja o udzieleniu dofinansowania została podjęta wobec 24 wniosków. W gronie tym znalazły się trzy podmioty z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

W obszarze tematycznym "Czyste Powietrze - przeciwdziałanie emisjom" miasto Krosno otrzymało wsparcie na przedsięwzięcie "EkoKrosno". Całkowity koszt to 149,9 tys. zł, a przyznana dotacja - 134,4 tys. zł. Zadanie ma być realizowane do października 2024 r.

W obszarze "Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i gospodarka wodna" gmina Miejsce Piastowe otrzymała dotację w kwocie 63,6 tys. zł na przedsięwzięcie "Współpraca w rolnictwie ekologicznym - wiele kultur jedno miejsce - od Kłajpedy po Saloniki". Całkowity koszt zadania, które zaplanowano w przyszłym roku to 70,6 tys. zł.

W tym samym obszarze Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie dostał 31,0 tys. zł dotacji na doposażenie ekspozycji edukacyjno-przyrodniczej. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 34,5 tys. zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.